Többször is felröppent a hír a napokban, hogy őrizetbe vették Toroczkai Lászlót, a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom elnökét, aki hétfőn a tévészékház elé vonulásra bíztatta a Kossuth téren egybegyülteket és be akarta olvasni petíciójukat.
“Nem tudok arról, hogy Torockait őrizetbe vették volna, igaz, csütörtök délután óta nem tudom elérni” – mondta el Molnár Tamás, a Kossuth téri tüntetést szervező Magyar Nemzeti Bizottság 2006. egyik vezetője. Mint mondta, Toroczkai az elmúlt napokban “féllegalitásban él”.
“Dehogy tartóztatták le, épp most fürdik” – mondta Takács András, a Szabad Magyarországért Mozgalom elnöke, aki ugyancsak tagja a tüntetés szervező bizottságnak. Takács ugyanakkor valószínűsíti, hogy a rendőrség tervezi Toroczkai elfogását.
Gergényi Péter budapesti rendőrfőkapitány cáfolta, hogy Toroczkai elfogására készülnek. Mint mondta, Toroczkait nem körözik.
index
HunHír.Hu