Oriana Fallaci olasz írónő „Az értelem ereje” címmel idén magyarul is megjelent művében kegyetlen őszinteséggel tárja fel az iszlám Európát bekebelező tevékenységét. Szerinte Európa már Eurábia, az iszlám egyik gyarmata.
Pesszimista hangot üt meg könyvében. Európának vége, nem fogjuk tudni megvédeni, így benne Magyarországot sem. Legfeljebb egy kicsit később lesz nálunk az, ami Nyugaton már van, de itt is ugyanaz fog bekövetkezni.
Mindezt tényekre alapozza. Például Svájcban a muszlimok már 1995-ben elérték, hogy a Büntető Törvénykönyvbe betettek egy kiegészítő cikkelyt, ami alapján egy muzulmán bevándorló vallási rasszizmus, vagy faji diszkrimináció címen simán győzelmet arathat a bíróságokon bármilyen közte és befogadói között támadt személyes vagy eszmei ellentét során. E cikkely alapján a svájci muzulmánok a berni bíróságon keresztül Oriana Fallaci kiadatását kérték, hogy ellene Svájcban büntetőeljárást folytassanak le e könyve miatt. Most még Olaszország elutasította a kérelmet, a sajtó- és véleményszabadságára hivatkozva, de ki tudja, meddig áll ellen a nyomásnak.
Az írónő kifejti, hogy az egyetlen művészet, amelyben Allah fiai mindig is jeleskedtek, a megszállás, a leigázás fortélya. Gondoljunk csak a történelemre! Az iszlám seregek Krisztus születése után 635-ben elfoglalják a keresztény Szíriát és Palesztinát, 638-ban Jeruzsálemet és a Szent Sírt, 640-ben Perzsiát, Örményországot, Mezopotámiát és Irakot, 641-ben a keresztény Egyiptomot, Tunéziát, Marokkót, 711-ben az Ibériai félszigetet, Spanyolországot és Portugáliát. Ami pedig hazánkat illeti, a másfél százados török hódoltság során mintegy 3, 1 millió magyart hurcoltak el rabszolgának.
Ma Európában 53 millió muszlim él. Az utóbbi fél évszázadban a muzulmánok száma 235 %-kal nőtt, míg a keresztényeké csupán 47 %-kal. Brüsszelben az újszülöttek 30, Marseille-ben 60 %-a muzulmán. A Londoni Nagymecset főfelügyelője már a nyolcvanas években figyelmeztette Margaret Thatchert, hogy az Egyesült Királyság muzulmánjai nem tűrhetik tovább iszlámellenes politikáját. Ma pedig már ott tartunk, hogy van olyan imám Londonban, akiről bebizonyított a négyszeres gyilkosság, és nem adják ki, politikai menedékre hivatkozva.
Nem csodálhatjuk e tényekkel szembesülve, ha Fallaci borúlátó. Ne feledjük ezúttal sem Edmund Burke igazságát: a rossz győzelméhez semmi sem kell inkább, mint a jók tétlensége.
Ifj. Tompó László – Hunhír.info