- HUNHÍR.info - http://hunhir.info -

Hiába sugallja az ellenkezőjét a Néphazugság, nem látjuk a rablógyilkosok sűrű sorát a damaszkuszi úton

Van-e tragikomikusabb, mint amikor a kommunisták moralizálnak, amikor megmondják, ki és mi mitől erkölcsös vagy erkölcstelen? Pedig ezt teszik ma is. Élükön legfőbb orgánumukkal, a Néphazugsággal. Amely nemcsak a halálbüntetést, hanem az életfogytiglanit is „embertelen”-nek tekinti, mondván, „a damaszkuszi utat egy rablógyilkos éppen úgy megjárhatja, mint politikusok sora”.

Az újságpapír, a tárfelület persze túlontúl sokat elbír. Különösen is az övék. Tegnap ugyanis szerkesztőségi állásfoglalásként megosztották legfőbb bánatukat, azt, hogy még a tényleges életfogytiglan is elfogadhatatlan. Legalábbis számukra:

„Nemigen akarják itthon megérteni, mit üzent Strasbourg, amikor a ténylegesen életfogytig tartó szabadságvesztést embertelen büntetésnek minősítette. Pedig a bíróság egyértelműen fogalmazott: az elítéltnek tudnia kell, hogy milyen magatartási szabályokat kell betartania, ha valaha ki akar jutni a börtönből. Meg azt is kimondták, hogy „minden fogvatartottnak biztosítani kell a rehabilitáció lehetőségét és a szabadulásra való esélyt”.”

Gyönyörű, nemde? Az üdítően liberális Strasbourgra illene már végre vetnünk szemünket! Azt persze, hány rablógyilkos él a „rehabilitáció” esélyével, nem részletezte. Csak azt hajtogatja, hogy „a legaljasabb gazember esetében sem lehet kizárni, hogy a rács mögött töltött évtizedek alatt a személyisége megváltozik, és nem jelent már veszélyt a társadalomra”.

Rovatunkban már számtalanszor rámutattunk, miért szól több a halálbüntetés mellett, mint ellen, ezért anélkül, hogy ezúttal ezeket megismételnénk, csak csodálkozni tudunk azon, hogy mennyire hiányzik ama józan paraszti ész a Néphazugság háza táján. Mert hadd ne részletezzük, hány Péntek László ül a rács mögött. A rendőrpszichológus Bándy Kata gyilkosa ugyanis mindmáig semmit sem bánt meg. S tényleg csak a Teremtő a végső megmondhatója, hány hozzá hasonló vár ugrásra készen arra, hogy kiszabadulása után ott folytassa, ahol abbahagyni kényszerült bilincsbe kerülésekor.

„A damaszkuszi utat egy rablógyilkos éppen úgy megjárhatja, mint politikusok sora.” – moralizál a Néphazugság. Persze, mondjuk, csak kérdés – ha kérdés egyáltalán –, akkor miért nem látjuk a rablógyilkosok sűrű sorát a damaszkuszi úton?

Ifj. Tompó László – Hunhír.info