Igen, ez a kettős kérdés ma, amikor a kilencvenhárom évvel történtekre való megemlékezések részünkről való nyitányaként egy rovatunkban már többször, de a jelek szerint mégsem elégszer idézett korabeli hírnyomtatványra hívjuk fel ismét a figyelmet. Eszerint 1919 októberében Párizsba egy, hatvanezer ezer zsidó aláírásával ellátott kérvény érkezett, melyben a zsidóság Magyarország teljes megszállását kérte.
Ha joggal, legfeljebb alighanem csak azért érhet bennünket érdemi kritika emiatt, amiért ezúttal sem soroljuk fel, mi mindenért lenne ideje megkövetniük az akkori aláírók velünk szembeni magatartását ma is vállalóknak. Csakhogy ez jócskán meghaladná hírportálunk tárfelületét. Mindenesetre ennek híján is tény, hogy a mellékelt dokumentum azért nem minden előzmény nélkül született meg.
Nem ám, így most is csak arra emlékeztetünk, amire 2012. március 15-én Darvas-Kozma József pápai káplán, címzetes esperes, csíkszeredai plébános rámutatott akkori ünnepi beszédében. Eszerint a közismert bankárdinasztia, a Rothschild-ház parancsára verték le 1848-at, majd Ferenc József akadályozta meg a bankárház pápajelöltje megválasztását, végül ők darabolták fel hazánkat Trianonban.
De lássuk mindezt sorjában! Amikor 1848-ban a szabadságharc Magyarországon diadalt aratott s a felelős minisztérium létrejött, Rothschild Salamontól, akié a német, a bécsi, nápolyi, párizsi és londoni bank volt, az osztrákok annyi pénzt vettek fel, hogy azt mondták: ha Magyarország kiválik, akkor ők azt nem tudják visszafizetni s ezért a magyar forradalmat le kell verni, vagyis a pénzhatalom az osztrákokat s az itt élő testvérnépeket fellázította a magyarok ellen, továbbá az oroszokat is, akik szintén ettől a bankháztól vettek fel kölcsönt, mozgósították, hogy forradalmunkat könyörtelenül le kell verniük.
Aztán jött 1903, amikor meghalt XIII. Leó pápa, akinek titkárát, a Rothschildok pápajelöltjét, Mariano Rampolla bíborost, megválasztották ugyan utódának, de addig nem hirdették ki, amíg a magyar apostoli király, Ferenc József, beleegyezését nem adta, de az megvétózta jelölését, így nem ő, hanem Giuseppe Sarto lett az utód (X. Piusz néven), aki eltörölte a vétót, és ekkor a Rothschild-ház Párizsban fölesküdött arra, hogy többé a magyar apostoli király nem fogja az ő új világrendjüket megvétózni, így elhatározták, hogy a párizsi szabadkőművesek által alkalmas pillanatban feldarabolják országunkat.
Tanulság? Hiába hirdetik, minek általánosítunk, hiszen közülük sem volt mindenki akkor gazember, a jórészt vezetőik által elkövetett bűneikért az elhatárolódás, a bocsánatkérés azonban valahogy mindig elmarad részükről. Ezért a címbeli kérdés. Elfeledhetjük? Megbocsáthatjuk? Igen, ez is Trianonhoz vezetett: hatvanezer zsidó hazánk megszállását kérte!
Ifj. Tompó László – Hunhír.info