Hiába, a Síp utcában március idusán is árgus szemmel pásztázzák, mi minden történik árnyékvilágukon kívül, s mint valami orvosi diagnózist közlik az eredményt, ezúttal azt, hogy a most kormánykitüntetettek között „a magyarországi antiszemitizmus emblematikus figurái is” szerepelnek. Őrület ez a javából!
Antiszemiták, ráadásul „emblematikus”-an! Arról persze, hogy nálunk ezen a napon százhatvanöt éve mi történt, vagy ahhoz netán miként viszonyulnak ma, egy sort sem olvastunk, miként arról sem, segítettek-e és ha igen, miként, a vidékeinken az ítéletidő miatt bajbajutottakon.
Ugyan, kérem! Nyilván ezerrel készülnek a vasárnapi újabb panasznapra ellenünk, ugyanis „Thesszalonikiben és Jeruzsálemben tartja kibővített ülését a Zsidó Világkongresszus” 2013. március 17-én, ahol „kifejezik szolidaritásukat a helyi zsidó közösséggel, akik folyamatosan szélsőjobboldali támadások egyik fő céltáblái” – adta hírül a volt munkásőr zsidókutató intézete főhírként március 15-én, aki ekkor ügyvédtársával beszámol majd „a magyarországi egyetemeken tapasztalható egyre erősödő zsidóellenes hangulat”-ról, mi több arról, hogy „a magyar kormányzat nemcsak a Horthy-korszak vezető embereit akarja példaképként állítani a magyarság elé, hanem a mai nemzeti ünnep alkalmából kitüntetésekkel halmozták el a magyarországi antiszemitizmus emblematikus figuráit is”.
De kik is az ugyebár egyre erősödő magyarországi antiszemitizmus kormánykitüntetésekkel elhalmozott „emblematikus figurái”? Az ezúttal Széchenyi-díjat kapott dr. Andrásfalvy Bertalan néprajzkutató, dr. Eősze László zenetörténész, Fehér M. István filozófiatörténész, Fülöp Ferenc vegyész, dr. Halmos Béla népzenekutató-előadóművész, dr. Hegedűs István építészmérnök, dr. Kéri György, gyógyszerkutató, Kosztolányi György gyermekgyógyász, Marosi Miklós építész, Mezei Ferenc fizikus, dr. Oszlányi Gábor fizikus, Paládi-Kovács Attila néprajzkutató, Dr. Perner Ferenc sebész, Pintz János matematikus, dr. Sütő András fizikus, dr. Varga Csaba jogász?
Szintén a kirekesztők kulcsfigurája akkor az a dr. Kovács András szociológus is, aki a hivatalos indoklás szerint éppen „a magyar zsidóság háború utáni társadalomtörténete, a kisebbségszociológia, a kisebbségek identitása terén végzett több évtizedes, nemzetközileg is nagyra becsült tudományos, kutatói és oktatói munkássága elismeréseként” kapta ugyanezt a díjat? Vagy az a Kossuth-díjassá lett András Ferenc filmrendező, Csíkszentmihályi Róbert szobrászművész, Dubrovay László zeneszerző, Gera Zoltán színművész, Kalász Márton, író-költő, Karinthy Márton rendező, Kubinyi Anna textilművész, Mécs Károly színművész, Oszter Sándor színművész, Pap Vera színművész, Rudolf Péter színművész, Sajdik Ferenc grafikusművész, Schubert Éva színművész, Szvorák Katalin népdalénekes, Tornai József író-költő, Zsurávszky Zoltán táncművész is?
Bizony őrület ez a javából! Antiszemiták, ráadásul „emblematikus”-an! Arról persze, hogy nálunk ezen a napon százhatvanöt éve mi történt, vagy ahhoz netán miként viszonyulnak ma, egy sort sem olvastunk, miként arról sem, segítettek-e és ha igen, miként, a vidékeinken az ítéletidő miatt bajbajutottakon. Ugyan, kérem! Nyilván ezerrel készülnek a vasárnapi újabb panasznapra ellenünk.
Ifj. Tompó László – Hunhír.info