Amikor a kommunizmus bűneinek emléknapján azt kérjük, kérjenek értük bocsánatot a hazai zsidóság vezetői, egy 1919-es hírnyomtatványra hívjuk fel a figyelmet, amely szerint 133 napos pünkösdi királyságuk után Párizsba egy, hatvanezer ezer zsidó aláírásával ellátott kérvény érkezett, melyben a zsidóság Magyarország teljes megszállását kéri. Hiába hirdetik, minek általánosítunk, hiszen közülük sem volt mindenki akkor gazember, a jórészt vezetőik által elkövetett bűneikért az elhatárolódás, a bocsánatkérés azonban valahogy mindig elmarad részükről.
Az iménti hírnyomtatványon megnevezett Sir Edward George Clark (1841-1931) brit diplomata, történész a Szövetséges Hatalmak Legfelsőbb Tanácsa Budapestre kiküldött megbízottjaként 1919 őszén rendszeresen tárgyalt Horthyval céljairól, tájékozódott hazánk belső helyzetéről, így nem kerülte el figyelmét e Párizsba érkezett kérvény sem.
A mi figyelmünket pedig nem kerülheti el Tormay Cécile Bujdosó könyvének alábbi perdöntő részlete, amelyben beszámol arról, hogy amikor 1918-ban a többedmaga által létrehozott Magyar Asszonyok Nemzeti Szövetsége felhívását elvitte Vészi (Weiszfeld) József lapszerkesztőhöz közlésre, mit mondott az a zsidóság szerepéről hazánk tönkretételében:
„– Mi nem támadni, de védekezni akarunk – mondottam Vészi Józsefnek, a Pester Lloyd főszerkesztőjének. És ő igazságérzetében azt felelte: – Közölni fogom a felhívásukat, és természetesnek találom, hogy keresztény és nemzeti alapon szervezkednek, mert Magyarországot nem a zsidók, de zsidók tették tönkre! Ötszáz zsidó. Én mondom ezt, aki magam is zsidó vagyok.
Feljegyeztem ezeket a szavakat, nem azért, hogy tanút hívjak bennük magam mellé, hanem azért, hogy tanúságot tegyenek! Bizonyára vannak a zsidók között többen is, akik így gondolkoznak. De milyen súlyos hibát követnek el saját fajukkal szemben, hogy nem bélyegzik meg maguk között a bűnösöket, és olyan időkben, amikor nekik van szavuk, nem tiltakoznak az ország érdekében.”
Igen, hiába hirdetik, minek általánosítunk, hiszen közülük sem volt mindenki akkor gazember, ha a jórészt vezetőik által elkövetett bűneikért az elhatárolódás, a bocsánatkérés azonban valahogy mindig elmarad részükről.
Ifj. Tompó László – Hunhír.info