- HUNHÍR.info - http://hunhir.info -

Óriási botrány és bukás a feminista lövöldözős játék

Az Electronic Arts hatalmas reklámkampánnyal mutatta be a Battlefield videojáték-sorozat ötödik részét, amelyben ismét a második világháború elevenedik meg. A készítők büszkén állítják, hogy ezúttal sikerült a történelmi hűséget és a látványvilágot egyaránt hiperrealisztikusra hangolni, így valóban azt láthatjuk a képernyőn, ami a valóságban történt.

Ezt hallva máris felszaladhat a hadtörténelmet ismerők szemöldöke, hiszen a Battlefield mindig is csak egy bárgyú lövöldözős játék volt, amelyben pár méter magasan cikázó nehézbombázókkal és célba találni soha nem tudó ellenséges katonák garmadájával találkozhatunk, természetesen szuperhősként aprítva egymagunk egész ezredeket. Ezúttal azonban a történet a női katonák körül forog, mert az Electronic Arts szerint a nők ugyanolyan arányban vették ki a részüket az európai hadszíntér eseményeiből, mint a férfiak. Épp ideje “igazságot tenni”, és a szándékosan letagadott hőstetteket megörökíteni…

Ugye a kedves Olvasó most könnyes szemmel elővette a nagymama megsárgult fényképét, amelyben rohamsisakban, feltűzött szuronnyal veri vissza a román csapatokat a Keletinél? Végre elismerik őt… És azt a sok millió női katonát… Félreértés ne essék, a játék egyáltalán nem a szovjet katonanőket jeleníti meg, akik valóban léteztek, bár ők sem voltak sokan. Azok pont nincsenek sehol.

Hollywood mellett a videójáték-ipar is egyre jobban erőlködik, hogy a “nemi és faji sztereotípiák” elleni harc keretében meghamisítsa a történelmet. A Battlefield előző részében például, amely az első világháborút “mutatta be”, néger német és brit katonák tömege jelent meg. A nemrég megjelent, cseh fejlesztésű Kingdom Come: Deliverance című játékot pedig, amely a XV. századi huszita háborúkat jeleníti meg, őrjöngve szidták a szélsőbaloldali kritikusok, mert szerintük abban nem szerepelt elég néger, arab és ázsiai karakter, és szerintük a női és homokos harcosok sem jelentek meg megfelelő arányban. Egyes körökben úgy gondolják, a történelem is csak egy mese, amit ugyanúgy át lehet írni saját szájízük szerint, mint a Csillagok háborúja történetét.

Tomcat – Hunhír.info