Még a fősodor ingerküszöbét is elérte az izraeli magyarországi nagykövet, Ilan Mor drasztikus követelése, amikor parancsot adott az MTVA-nak Csemer Boglárka eurovíziós dala, a Wars For Nothing színpadi díszletében található Gaza felirat eltüntetésére, amely a megölt gázai gyerekekre hívja fel a figyelmet. A liberális fősodor is egyértelmű cenzúrázásnak látta az esetet, a nemzeti oldal természetesen ennél jóval tovább ment, és a magyar belügyekbe való ismételt beavatkozással vádolta az izraeli nagykövetet. A Mandiner blog a polkorrektségnek fittyet hányva kemény kérdéseket szegezett Ilan Mornak. Izrael minden idők legbutább magyarországi nagykövete a szokásos csúsztatásokkal teli, kettős mércés válaszokat produkált. A nem kis vihart kavart újabb nagyköveti megszólalásnak van viszont egy kulcsmondata, amelyre eddig nem bukott rá sem a jobb- sem a baloldali fősodor. A mandineres interjúban ugyanis Ilan Mor úgy indokolta cenzúráját, hogy nem Izrael magyarországi imázsának ártana a gázai gyermekhalottakkal kapcsolatos felirat, hanem Magyarország izraeli imázsának.
A nagykövet által brutális módon megtámadott szöveg az eurovíziós dal díszletén pontosan így hangzik: “2014 – Gáza – az áldozatok kétharmada civil volt, köztük több mint 500 gyermek.” A mandineres újságírók teljesen jól látták meg a témát, hogy csupán a Gáza elleni 50 napos agresszió gyermekhalottjait számszerűsítették, viszont semmiképpen sem nevezték meg a háborús bűnösöket. Itt ugrasztották ki a nyulat a bokorból, mert erre aztán berágott a cionista helytartó, és olyan mondatok hagyták el a száját, amelyek pont Magyarországon jelen pillanatban nemcsak nagyon áthallásosak, hanem nagymértékben veszélyeztetik egy itteni, a zsidó holokauszttal kapcsolatos emlékhely koncepciójának hitelességét is.
Mint ismert, hazánk emléket akar állítani a zsidó holokauszt magyarországi gyermekáldozatainak, és egy olyan légkörben, amikor az ezzel kapcsolatos emlékhely körül megy a szakmai vita, Izrael állam nagykövete egyszerűen azzal védekezik, a gázai gyermekgyilkosságokra figyelmeztető felirat ellenzése során, hogy senki sem tudja hány gyerek halt meg Gázában. Ez nyilvánvaló hazugság, hiszen nem csak palesztin, hanem nemzetközi szervezetek, köztük az ENSZ ellenőrei megállapították, hogy több mint 500 ártatlan gyermek halt meg a tavaly nyáron lezajlott Gáza-ellenes cionista agresszióban.
Az interjú legvadabb része azonban az, amikor a cenzúrázásával kapcsolatos kérdésre válaszolva Ilan Mor a Mandiner újságírójának kérdésére leszögezi: nem Izrael magyarországi imázsának ártanak a történetek, Magyarország izraeli imázsának ártott volna, ha ez a mondat benne marad a dal hátterében.
Most vonatkoztassunk el attól a ténytől, hogy minden bizonnyal magyarok milliói estek volna pánikbetegségbe amiatt, mert Magyarország izraeli megítélésében törés következett be. A lényeg az, hogy a cionista nagykövet saját országát is úgy állítja be, mintha az a rezsim elkötelezettje lenne egy emberként, mintha nem léteznének olyan erők Izraelben és szerte a világon, és ráadásul zsidó származású emberek alkotta tömörülések, amelyek elítélik a cionista agressziót, jogokat követelnek a palesztinoknak és a békés egymás mellett élést szorgalmazzák a kétállami modell megvalósításával.
Más megközelítésben: Egyrészt Izraelt, a zsidók országát azonosítja a palesztinok ellen terrorháborút indító cionista rezsimmel, másrészt úgy állítja be, hogy az összes izraeli zsidó Magyarországot gyűlölte volna meg azért, mert egy magyar előadó a cionista hatalom népirtására emlékeztet.
Ilan Mor egy szintre emel egy ideológia által vezérelt hatalmi rendszert egy országgal, amelynek értelemszerűen különböző identitású, az eseményeket különféleképpen szemlélő állampolgárai vannak. Ilan Mor azt sugallja, hogy minden izraeli helyesli a gázai gyermekgyilkosságokat, a rezsim politikáját és azokat a cselekedeteit, amelyeket a nemzetközi jog is elítél, amelyet szerződések is tiltanak. Átvitten megszólalása az Izrael-ellenesség mellett az antiszemitizmust is gerjesztheti. Mert mit mondhat egy átlagember Ilan Mor megnyilvánulására? A hetven évvel ezelőtt történt zsidó holokauszt nap mint nap felbukkan a politikában és a közbeszédben, viszont a napjainkban történt, a zsidó állam hadseregének emberiség ellenes bűncselekményeit relativizálja a cionista rezsim Magyarországra rendelt illetékese. Vagyis ez már jóval több mint kettős mérce.
Az izraeli nagykövet arra a kérdésre is nagyon buta, ugyanakkor a saját rendszere imázsát rettentően leromboló választ adott, amikor Liebermann izraeli külügyminiszter azon kijelentését magyarázgatta, miszerint le kell fejezni az Izraelhez illojális arabokat. Ilan Mor kampányban kicsúszott mondatként értékelte, és arra hívta fel a figyelmet, hogy az emberek ne azt nézzék, ők mit mondanak, hanem hogy mit tesznek.
Nos, az alternatív világmédia korában ennek egy szempontból van jelentősége: teljes mértékben lerombolja a mori megszólalás hitelességét és erkölcsösségét. Az emberek nem azt nézik, hogy mit mond, hanem mit tett és mit tesz cionista rendszer. Hírportálunk két napja számolt be a Palesztin Gyermekekért globális mozgalom jelentése alapján, amelyet a PressTv hozott nyilvánosságra: csak idén 30 palesztin gyerekre tüzeltek izraeli katonák éles lőszerrel a megszállt Ciszjordániában és Kelet-Jeruzsálemben.
Kostás Roland – Hunhír.info