Noha teljes mértékben teszünk az Európai Unió által globálisan képviselt ÉRTÉKEKRE, most viszont kiállunk az Európai Unió globális ÉRDEKEIÉRT. Ez pedig nem más, mit hogy beleharsogjuk a világba: az EU és az USA között folyó szabadkereskedelmi tárgyalásokon (TTIP) NEM LEHET MEGÁLLAPODÁS, MAGYARORSZÁGNAK és az UNIÓNAK egy az érdeke: el kell vetni Európa globális összgyarmatosításának projektjét.
A vitatott befektető-védelmi előírások miatt kétséges a megegyezés – derül ki az EUObserver cikkéből. Ha a „befektető és az állam közötti viták rendezését célzó eljárások” életbe lépnének, jogi úton lehetne fellépni a kormányok ellen, ha azok olyan intézkedéseket hoznak, amik veszélyeztetik a befektetéseiket.
A portál idézi Cecilia Malmström kereskedelmi biztost, aki elismerte, hogy a vitatott rendelkezések miatt “jelentős kétségek” merültek fel megegyezéssel kapcsolatban és a befeketővédelmi előírások “rendkívül sok európai állampolgárnak jelentőséggel bírnak” – írja az MTI.
A bizottság a civil szereplőkkel folytatott online konzultáció után, kedden nyilvánosságra hozott jelentése szerint a civil oldal mintegy 150 ezer beadványának 97 százaléka ellenzi, hogy a megállapodás tartalmazza az úgynevezett “befektető és az állam közötti viták rendezését célzó eljárásokat” (ISDS). Az összes beadvány 35 százaléka az Egyesült Királyságból érkezett, a második legnagyobb számban Ausztriából küldték el a kifogásaikat.
Az ISDS rendelkezéseket a nem-kormányzati szervek (NGO) álláspontja szerint a cégek arra használnák, hogy jogi úton lépjenek fel a kormányok ellen, ha azok olyan intézkedéseket hoznak, amik veszélyeztetik a befektetéseiket. Szerintük az ISDS bíróságok működése és a nemzeti jogrendszerekhez való viszonya egyelőre nem tisztázott, ahogy az sem, hogyan lehet majd a döntések ellen fellebbezni .
Érdemes belegondolni, hogy ha Magyarországon is perelhetővé válnának a kormányok a vállalatok számára káros rendelkezéseik miatt. Az országok minimális önállósága is megszűnne, és a háttérhatalom magánbíróságai
természetsen minden esetben a globális mamutok érdekeit képviselnék. ez lenne a világkormány feállításának az alapja.
A 2013 szeptembere óta tartó Transzatlanti Kereskedelmi és Beruházási Partnerség (Transatlantic Trade and Investment Partnership, TTIP) tárgyalások állítólagos célja a kereskedelem előtt álló akadályok lebontása a gazdasági ágazatok széles körében, hogy könnyebbé váljon az áruk és szolgáltatások adása és vétele az EU és az Egyesült Államok között. Valójában viszont arról van szó, hogy az Amerikát uraló körök által létrehozandó világkormány már az egész Európát szeretné globálisan gyarmataként tudni.
Kincses Albin – Hunhír.info