Egymillió ember mellett a világ negyven vezető politikusa, állam- és kormányfők is elmegy arra a békefelvonulásra, amelyet Franciaország fővárosában tartanak vasárnap a szatirikus hetilap, a Charlie Hebdo elleni támadással kezdődött háromnapos terrorista ámokfutás 17 áldozatának emlékére és a szólásszabadság védelmében – harsogják a hazai liberális médiumok. A terrort, emberek meggyilkolását minden normálisan gondolkodó, békeszerető ember elítéli a földgolyón. A franciaországi mészárlás ellen tüntetők kifejezik igényüket, hogy nem akarnak egy folyamatosan veszélyeztetett, fegyverek konfliktusokkal, külső és belső terrorral fenyegetett robbanásveszélyes világban éli, ez természetes emberi igényük és követelésük. A vasárnapi gigatüntetés másik mottója a sajtó és véleményszabadság iránti elkötelezettség kifejezése. Ez a globális megközelítés viszont egyből szemet szúr azon véleményformálóknak szerte a világban, akik ezen a fontos kifejezés és szabadság-fonton tapasztalható brutális kettős mérce, egysíkú szellemi terror ellen is felemelik hangjukat. Finian Cunningham ír származású publicista, a kanadai székhelyű Globalresearch hírportál vezető szerkesztője a franciaországi események hátterét vizsgáló elemzésében egyértelművé teszi: a nyugat által hirdetett “szólásszabadság” nem más, mint a “világhatalom cinikus színjátéka a jogellenes pozíciói fenntartására.”
Finian Cunningham elemzésében először a bukott francia elnök, Nicolas Sarkozy megnyilvánulásait vette górcső alá, különös tekintettel azon kijelentésére, hogy a volt franciaországi vezető a civilizáció elleni támadásnak tekintette a párizsi mészárlásokat. Cunningham Sarkozy szemére vetette, hogy akkor viszont nem volt túlságosan aggódó a civilizáció megvédéséért, amikor brit szövetségesével megindította a bombázásokat 2011 márciusában Líbia ellen, sorozatosan megsértve az érvényes nemzetközi szerződéseket.
Akkor sem volt olyan erkölcsös, amikor elfogadta a később kivégzett Moammer Kadhafi líbiai vezető adományait, akinek halála a francia beavatkozásnak is köszönhető. A francia vezetésű NATO-villámháború felforgatta Líbiát, és Afrika egyik gazdaságilag fejlett országának pusztulását jelentette. Ez ügyben nem jött elő az erkölcsösség – fogalmazott Cunningham.
A politikai elemző legsúlyosabb megállapításait a nyugati civilizáció legfontosabb ismérvének tartott szólásszabadság és a véleménynyilvánítás szabadsága kapcsán tette meg. Mint írta, Sarkozy csatlakozott azokhoz a nyugati politikusokhoz, köztük Barack Obama amerikai elnökhöz, vagy a brit David Cameronhoz, akik a gyilkos merényletet a Charlie Hebdo ÉRTÉKEI ellen indított támadásnak minősítették. Ez az a magazin, amely korábban muzulmánok millióit sértette meg, és ez az az újság, amelynek munkatársait a francia elnök a “szólásszabadság hőseinek” nevezte.
Az említett szólásszabadság mint nyugati érték azonban valójában egy olyan ideológiai méltóságjelvény, amely egyenlőkre és egyenlőbbekre osztja a világot – fogalmazott Cunningham.
Amennyiben a nyugati kormányok támogatnák a valódi szólásszabadságot, akkor nem lehetne démonizálni azokat, akik veszélyeztetik a nyugat politikai érdekeit. A kettős mérce alkalmazása visszahat alkalmazóira, és a világban lévő ellentétek fokozását szolgálja. Cunningham a francia humorista Dieudonné esetével bizonyította a francia kormány kettős mércéjét, mikor az antiszemita jelzésnek értékelte a humorista vulgáris bemutatását, csúfolódó kézjelét, amelyet később fordított karlendítésnek nevezte el. Tűzzel-vassal irtotta ennek terjedését, a humoristát eltiltották a külföldi utazásoktól, pedig Dieudonné váltig állította, hogy nem antiszemita, hanem csupán anticionista és intézményellenes jelzést tett.
Majdnem egy évvel a franciaországi magazinban bekövetkezett mészárlás előtt a francia elnök, Francois Hollande nagy hangon jelezte, hogy zéró toleranciát hirdet a humorista vagy bárki mással szemben, aki a fordított karlendítést alkalmazza. Mindent meg fogunk tenni – harcolunk ellenük, akik valójában szakmai antiszemiták – érvelt Hollande. A francia uralkodó osztály tehát nemcsak brutálisan félreértelmezett egy humoros megjelenítésformát, hanem büntetőeljárással fenyegetett meg mindenkit, akik ily módon is véleményt formálnak. Állami üldöztetéssel sújtják azokat, akik eltérő véleményt fogalmaznak meg – világított rá a kettős mércére Cunningham.
Az elemző az iráni PressTv betiltását is a látható és tapasztalható kettős mérce megnyilvánulásaként ítélte meg. Miért nem tolerálható a műsorszóró – tette fel a kérdést, és egyből rá is mutatott válaszában: mert bemutatja azt a nyugati állami terrorizmust, amelyet Sarkozy, Hollande, Obama és Cameron neve fémjelez a világban. A nyugat által támogatott izraeli rezsim népirtásáról nem szabad beszélni a szabad világban, mert ez természetesen antiszemitizmust jelent. Ebből is látszik, hogy a Nyugat által hangoztatott szólásszabadság nem más, mint a hatalmon lévők cinikus játéka, hogy fenntarthassák jogellenes hatalmi pozíciójukat – állapította meg az elemző.
Hunhír.info – PressTV
Kincses Albin – Hunhír.info