Angela Merkel kancellár inkább látná Nagy-Britanniát az EU-n kívül, de nem fog belemenni a munkaerő szabad áramlásának Cameron által előterjesztett korlátozásába – írta hétvégén a Der Spiegel. London az évente kibocsátható társadalombiztosítási kártyák számának, illetve érvényességi határidejének limitálásával akarja megakadályozni, hogy a jobbára romániai és bulgáriai cigány megélhetésiek az országon élősködjenek. A világhatalom hűséges németországi szolgálólánya pedig foggal-körömmel küzd ellene, hogy az angoloknál helyreálljon a rend. Mert még más országok is követik.
Merkel asszony aggodalmának adott okot, hogy a Nagy-Britannia közeledik a pont felé, „ahonnan már nincs visszatérés. A BBC összefoglalója szerint a Downing Street eddig nem reagált a Spiegel-cikkre.
A brit kormány korábban többször nyíltan beszélt arról, hogy kvóta megállapításával korlátozná az EU-társállamokból érkező munkavállalók számát a brit kormány. London az évente kibocsátható társadalombiztosítási kártyák számának, illetve érvényességi határidejének limitálásával kívánná kordában tartani az Európai Unió más országaiból érkező, főleg alacsony szakképesítésű, leginkább iskolázatlan cigány tömegek bevándorlását. Miért? A 2004-ben EU-taggá vált közép- és kelet-európai országokból a jelentős jövedelmi különbségek miatt indult vándorlás Nagy-Britannia felé. David Cameron korábban úgy fogalmazott, ez a mozgás „megváltoztatta az országot, a brit politikai kultúrát”. Pártpolitikai hozadéka pedig az Egyesült Királyság Függetlenségi Pártja (UKIP) megerősödése.
A Cameron-javaslattal az a gond, hogy összeférhetetlen az EU személyek mozgására vonatkozó „alapszabadságával” (szabadságelvével) – ijedt meg a németországi komorna, hogy Nagy-Britannia véget vet a háttérhatalom egyik legfontosabb stratégiai fegyvere alkalmazhatóságának, Hiszen ha rászabadítják egy társadalomra az eltérő kultúrájú, élősködő, bűnöző idegen tömegeket, akkor az átlagember a saját biztonságával kezd foglalkozni, és nem figyel a világban zajló folyamatokra. Ez pedig a háttérhatalom egyik csodafegyvere a világkormány megvalósítás felé vezető úton.
A Der Spiegel cikke azért jelent fordulatot, mert ez az első eset, hogy Angela Merkel reális lehetőségként emlegeti Nagy-Britannia kilépését az EU-ból.
Berlin eddig inkább a London és az EU viszonyában kialakult feszültségek enyhítésében működött közre.
Kincses Albin – Hunhír.info