A civil szervezetek globális amerikai támogatásának fokozását ígérte Barack Obama amerikai elnök a Clinton Globális Kezdeményezés elnevezésű szervezet New York-i éves tanácskozásán, amelyen mások mellett Magyarországot is a civil társadalmat korlátozó országok között említette. Az egyértelműen a háttérhatalom érdekeit szolgáló, a szabad országok hatalmi berendezkedéseit az Új Világrend szolgálatába állító projektek végrehajtói azok az úgymond civil szervezetek, amelyeket most akar még jobban megerősíteni a neokohnok fekete bábuja.
Nagyon fontos momentuma ennek a törekvésnek a Fehér Ház honlapján megjelent, helyi idő szerint kedden elhangzott felszólalás. Eszerint az elnök hangoztatta, hogy a civil társadalomra növekvő nyomás nem más, mint egy olyan kampány, amely a demokrácia eszméjének aláaknázását célozza. Azt meg senkinek sem kell különösképpen magyarázni, hogy mit is takar az Amerikát utaló páholyok és háromszögek demokráciafelfogása, amelybe éppen úgy belefér az a terrorizmussal vádolt emberek kínvallatása, mint hamis indokok alapján egy szabad ország fegyveres megszállása, vagy a terrorellenes harcra hivatkozva terrorcsoportok létrehozása
A hamis fekete baba emlékeztetett arra az ígéretére, hogy egy évvel ezelőtt New Yorkban megfogadta, az Egyesült Államok, amely a világon vezető szerepet játszik ezen a területen, a korábbiaknál is többet fog tenni a “civil társadalom” megerősítése érdekében, amivel kapcsoltban négy új lépést jelentett be. Ezek a hamis zászlós mutatványok pontosan jelzik azt a világhatalmi célkitűzést, hogy a robotgyarmattá tett, vagy azon az úton járó országokban olyan háttérhatalmi hadoszlopok működhessenek, amelyek a totális világállam struktúra megvalósítását készítik elő a nemzetállamok, a függetlenség és at önrendelkezés teljes lebontásával.
Elsőként azt, hogy a civil társadalmi csoportokkal való partneri együttműködés mostantól az egész amerikai kormány feladata lesz, vagyis nemcsak a külügyminisztériumé és a USAID kormányzati segélyszervezeté. Az elnök utasította a minisztériumokat és kormányzati hivatalokat, hogy rendszeresen konzultáljanak és működjenek együtt civil társadalmi szervezetekkel. Az amerikai kormányszervek szembehelyezkednek majd azzal, hogy a külföldi kormányok diktálhassák azt, milyen természetű segítséget nyújthatnak nekik. Az Egyesült Államok ellen fog állni a külföldi kormányok azon erőfeszítéseinek, amelyek a békés gyülekezéshez, egyesüléshez és véleménynyilvánításhoz való jog korlátozására irányulnak. Ezt Obama elnök az amerikai globális vezető szerep részének tekinti.
Másodszor, az Egyesült Államok világszerte innovációs központokat hoz létre a civil társadalmi csoportok támogatására, amelyek a jövő évtől kezdve hálózatépítésre használhatják fel őket, illetve arra, hogy az elképzeléseik megvalósításához szükséges ismeretanyaghoz, technikához és anyagi eszközökhöz juthassanak. Az első hat ilyen központ Latin-Amerikában, a szubszaharai Afrikában, a Közel-Keleten és Ázsiában jön majd létre.
Harmadszor, az Egyesült Államok megnöveli a Demokráciák Közössége elnevezésű kormányközi szervezet támogatását a hatékonyabb diplomácia nyomásgyakorlás érdekében.
Negyedszer, az Egyesült Államok mindennemű civil társadalmi csoportok támogatását növeli és nagyobb vésztámogatást nyújt a szorongatott civil szervezeteknek. Nő a terhelő törvényekkel és szabályozásokkal szembeni jogi támogatás. A Nyílt Kormányzati Együttműködés keretében több kormány kap majd segítséget, és Amerika nagy hangsúlyt fektet a civil társadalmi vezetők új nemzedékének kinevelésének.
Kostás Roland – Hunhír.info