A magyar EP-képviselők megszerezték a különböző bizottsági helyeket, a hazai fősodor különösképpen nem foglalkozott a kérdéssel, ezzel is jelezve, hogy a magyarországi EP-választás csak addig volt érdekes, amíg gyengíteni akarták az országgyűlési képviselőválasztáson nagy sikert aratott Jobbik erejét.
Ismert, hogy mondvacsinált, már-már a misztikumok világába tartozó kémüggyel akarták ellehetetleníteni a párt egyik meghatározó arcát, Kovács Bélát, aki a keleti nyitás magyarországi apostolának tekinthető. Ez persze bökte azon fideszesek orrát, akik EP-szinten, pártcsaládhoz tartozva sem tettek le annyit a nagy európai asztalra, mint a jobbikos, független képviselő, akit több alkalommal is EP-szintű feladatokkal bízott meg a grémium. A bizonyos kémügyről idehaza egyre kevesebb szó esik, mindenesetre jelzésértékű: a “túlzott orosz barátsággal” vádolt Kovács Bélát ismét az EP ipari, energetikai és kutatásfejlesztési bizottságába jelölték, és meg is szerezte a bizottsági tagságot. Képviselőtársa, Balczó Zoltán a Kossuth Rádiónak adott telefoninterjújában reggel leszögezte: az EP elvárja, hogy Kovács Béla továbbra is társelnöke legyen az EU-orosz közös energetikai munkacsoportjának, illetve hogy ott képviselje az összeurópai érdekeket.
Talán nem kell ahhoz csillagjósnak lenni, hogy a Kovács-féle, jó messziről gerjesztett kémbuli lufiként pukkad ki az illetékes szakbizottságban, amely a magyarországi szervek jelzései alapján foglalkozik majd a szakpolitikus ügyével. Olyanról ugyanis még nem írt a világhistória, hogy ha valaki más érdekeket képvisel magas szintű fórumokon, mint a küldő országé, jelen esetben egész Európáé, ennek ellenére mégis úgymond szabad kezet adnak neki.
Kovács Béla önhibáján kívül belekeveredett egy nagy globális sakkjátszmába, ahol már az egyik legfontosabb területen, a jövő igazi harci gazdasági terepasztalán, az energetikapolitikában egy olyan meghatározó személyiség lett, aki azt jelképezi: a a globálatlantita háromszögek gazdasági hadoszlopai akár a látszatbarátsággal megtisztelt öreg kontinens, Európa gazdasági érdekeit is feláldoznák a saját gigaprofitjuk oltárán.
A Kovácsot lekémező oktondiak gyorsan elfelejtik: a Nagy Testvér nem csak egy kis uniós ország nemzeti politikusát, hanem az európai közösség meghatározó államának kancellárját is megfigyelte, vagyis egyszerűen kémkedett utána. Akkor vajon melyik eset a súlyosabb, és melyik rengeti meg jobban a globális uralmi rendszert? Az, hogy egy magyar politikus szakterülete európai képviselőjeként hivatalos kapcsolatot tart fenn egy teljesen nyílt lapokkal játszó uniós munkacsoport illetékeseként az orosz partnerekkel, vagy a világ csendőre, amely globális kémkedést folytat szinten mindenki ellen, aki él és mozog.
Az Amerikát uraló körök a legerőszakosabb módon követelik, hogy a gazdasági területeken menjen szembe az EU Oroszországgal, mert az nem volt hajlandó lábuk elé rogyni. Csakhogy ott vannak a németországi gigatőkések és multik, akik bizony hatalmasat kaszáltak az orosz kapcsolatokon. Nyilván, hogy az atlantisták világuralmi státuszának erősítésért nem fogják feláldozni saját gazdasági érdekeiket, mert szép dolog a szolidaritás egy bizonyos világkörökben, de csak addig amíg az európai és az amerikai-izraeli érdek nem áll egymással totálisan szemben.
Ukrajna példája is azt bizonyítja, hogy ez az érdekellentét nem csökkent, és a világuralmát lassan elveszítő amerikai lobbi kőkeményen szembekerül az európaival, amely nem csak területi, hanem hatalmi átrendeződéseket is jelenthet a világban.
Koldus Kálmán – Hunhír.info