- HUNHÍR.info - http://hunhir.info -

Valós félelem, vagy megélhetési rettegés-kommunikáció? Rendőröket, közhivatalnokokat listáznak, lázadásokról beszélnek a “demokratikusok”

Jogászokból, politikusokból álló titkos szocion páholy az esetleges szocionliberális győzelem utáni közvetlen társadalmi, politikai helyzetet elemzi minden eshetőségre felkészülve. A titkos csoport tagjai kormányellenes lázadásokkal riogatnak, és listázzák a rendőri vezetőket, hogy adott helyzetben kik azok, akik vakon követik parancsaikat. A közalkalmazottak listázását szintén elvégezték, itt is a hozzájuk való lojalitás az egyetlen rendező elv. Hogy mindezeket egy ultraliberális portál, a hvg.hu hozta nyilvánosságra, a miértre keresett válasz több kérdést is felvet. A globálatlantisták és a pénzügyi háttérhatalom magyarországi hadoszlopának számító “demokratikus ellenzék” tisztában van azzal, hogy a magyarországi többséget már nem lehet megvezetni az álbaloldali kommunikációval, a tett és a szó közötti totális ellentét hatalomra jutása társadalmi elégedetlenséget szül. Kommunikációs lehet-e az a megoldás, hogy azért műrettegnek a baráti média segítségével, hogy az átlagember a ribilliótól tartva inkább rájuk voksoljon. Mindkét variációnak van valóságalapja, csupán azt nem értjük, hogy a Fidesz, illetve a fősodor miért nem csapott le azonnal arra a nyilvánvaló tényre, hogy a demokratikusok az úgynevezett demokráciával teljesen összeegyeztethetetlenül listákat készítenek a rendőrség és az államapparátus tagjairól.

Mit kezdenek a hatalommal a baloldali pártok, ha mégis ők győznek április 6-án? Mi lesz, ha ismét zavargások lesznek, kézben tudják-e tartani a 45 ezres rendőrséget? Ezek a kérdések foglalkoztatják azt az MSZP-n belüli csoportot, amely az első 100 napos kormányzásra való felkészülést szorgalmazza. A kör tagjai bevallottan árnyékkormányt szeretnének létrehozni, de a döntés természetesen a pártelnöké. Közben Mesterházy Attila körül már több mint egy éve működik egy titokzatos jogászokból álló kör, ők a kétharmados törvényeket nézték át, illetve „átvilágították” a jelenlegi hivatali apparátust – írja a hvg,hu

„Itt ismét tele lesz a Kossuth tér, lesz kordon, tüntetés, kukagyújtás, minden nemzeti ünnepet szét akarnak majd verni. (…) Kialakul a káosz, amit nem tud politikailag, gazdaságilag és jogilag kezelni a kormányzó többség. Ez pedig előrevetíti a döntésképtelenség képét is. Márpedig az emberek nem szeretik a döntésképtelen kormányt” – fejtegette az MSZP elnöke, a legrosszabb esetben milyen helyzettel kell szembenéznie a pártjának választási győzelem esetén. Az interjúiban rendszerint visszafogott, kimért Mesterházy Attila tavaly júniusban meglepő nyíltsággal beszélt arról egy értelmiségi (ultraliberális kultúrkampfos, megélhetési rettegőket tömörítő és bűnös nemzetet szajkózókat tömörítő) klubban, hogy mitől tartanak kormányra kerülésük esetén – összegez azz ultraliberális portál.

Nem Mesterházy az egyetlen, aki szerint minden eshetőségre fel kell készülni, és nemcsak szakmai programokat, több éves terveket, hanem a várható politikai helyzetekre is többféle forgatókönyvet kell kidolgozni. Egy, a baloldali szervezetek közötti egyeztetésre rálátó forrás szerint az MSZP-ben folyamatos tanácskozás zajlik arról is, hogy kormányra kerülés esetén milyen sürgős gazdaságpolitikai, költségvetési döntéseket kell meghozni, és erre ki a legalkalmasabb személy. A Demokratikus Koalíció egyik vezető politikusa pedig elmondta, ők még azt is „végignézték”, ha tüntetések indulnának az új kormány ellen (márpedig ebben ő is biztos, mint mondta a lapnak, „a választások idejére biztosan vidékre menekíti a családját”), akkor mely rendőrségi vezetőkre lehetne számítani a rend fenntartásában. A tavaly júniusi beszélgetésen – melyen magukat “baloldalinak” való értelmiségiek, szociológusok, újságírók (vagyis a Chartából kinőtt globálatlantista, liberálcion holdudvar) vettek részt – Mesterházy azt fejtegette, szerinte Orbán veresége esetén nem engedné ki a kezéből a Fidesz irányítását, ezért a párton belüli feszültségeket a kormányellenes hangulat keltésével vezetné le.

Hasonlóan vélekedett egy DK-s forrásuk is, aki arról számolt be, hogy már tavaly ősszel végiggondolták, mi a teendő, ha a fővárosban a 2006-oshoz hasonló zavargások törnének ki, és ezeket hogyan lehetne úgy kezelni, hogy ne lehessen a baloldalt ismét antidemokratikusnak bélyegezni. Forrásuk szerint ebben a kontextusban merült fel az is, hogy mely rendőrkapitányokra lehetne számítani.

Egy befolyásos szocialista politikus korábban azt mondta a hvg.hu-nak, a 9 évre „bebetonozott” közjogi szereplőknél sokkal fontosabb lesz az első 100 napban, hogy az egyes hivatalnokok képesek-e segíteni egy baloldali kormányt. Ezért már több mint egy éve átnézték – forrásunk szerint főosztályvezetői szintig –, hogy milyen személyi változásokat hajtott végre 2010 után az Orbán-kormány, ki számít pártdelegáltnak.

hvg.hu

Kostás Roland – Hunhír.info