Mi történne, ha a Fidesz – minthogy másnak politikai úton erre nincs lehetősége – egy 2 perces törvényhozási aktussal (amiket szinte naponta művelnek) egy csapásra eltörölné az összes deviza alapú hitelt, valamint akár az összes forinthitelt is? A bankok és a világ egyes pénzügyi érdekeltségei, valamint az általuk manipulált kormányzati és más politikai erők háborognának, de miképpen érintené ez a magyar bankokat?
Nem mennének tönkre, mert csupán egy várt, irdatlan hatalmas nyereségtől esnének el, egy olyanná változtatott gazdasági környezetben, ahol a lakossági eladósítás megszüntetése miatt a gazdasági fellendülés és a lakossági jólét megteremtése elől a legfőbb akadály és blokk elhárult. A bankok egy potenciálisan mintegy azonnali virágzásnak induló gazdasági környezetben találnák magukat, ahonnan nem érdekük kivonulni sem. A bank- és pénzintézetek nem sértődékenyek, mert nem primitív népi csőcselékről és idióta politikusokról van szó, hanem olyanokról, akiknek elsődleges érdeke a profit. Aki megsértődik, veszít. Aki gazdasági érdekdöntéseket hoz, győz.
Az adósságkatasztrófából gazdagodó magyarországi bankok hirtelen kelt veszteségeit – ha azok a működésüket megzavarnák -, a külföldi, nagyságrendekkel gazdagabb anyabankjaik fillérekből pótolni tudnák. Ez az egyik. A másik: ha valami csoda folytán egy-két bank mégis távozna az országból, az így keletkezett monetáris, piaci résbe rögtön új bankok jönnének, örömmel, hogy átvegyék a sértődékeny vagy gazdaságilag életképtelennek mutatkozó bankok helyét.
Sz. I. – Facebook
Hunhír.info