Bírálta a német külügyminiszter kijevi látogatását Dmitrij Medvegyev pénteken. Guido Westerwelle jelenléte a kijevi tüntetők táborában és a külföldi politikusok részvétele az integrációs harcban fölösleges beavatkozás az ukrajnai belpolitikai eseményekbe, mondta az orosz miniszterelnök.Mert a tét nem kicsi,hiszen Ukrajna helyzete is jelzi: Egyesült központilag irányított gyarmat, vagy nemzetállamok közössége lesz a sokat próbált és sokat szenvedett öreg kontinens?
Guido Westerwelle szerdán ellenzéki vezetőkkel együtt látogatta meg a tüntetőknek a kijevi Függetlenség terén felállított táborát. A kijevi kormány november 21-én meghozott, az Európai Unióval kezdett társulási folyamat felfüggesztésére és az Oroszországgal való gazdasági kapcsolatok szorosabbra fűzésére vonatkozó döntése ellen tiltakozva a múlt hét vége óta ezrek vonultak az utcákra, és a rendőrség feloszlatással való fenyegetése ellenére sem hajlandók távozni.
Hunhír.info – kommentár: Amikor 2006 véres őszén a gyurcsányista terrordiktatúra védelmében emberek tízezreit gumibotozták, lőtték szét és nyomták tele könnygázzal a rendőrrobotok, egyetlen européer nagykutya sem érezte szükségességét, hogy Magyarországon bátorítsa a rendőrállam ellen tüntetőket. Ukrajna esetében a teljes valójában végigkövethető az az álszent nyugati politizálás, amely meghatározza az Európának nevezett háttérhatalmi gyarmat mindennapjait. Először keleti szomszédaink esetében is rázták a nagy európai csengettyűket és fújták a sófárokat, hogy a fejlett nyugat újabb államot enged be közösségébe, ezzel is bizonyítva hatalmas toleranciáját, megértését és segíteni akarását. Amikor aztán ennek ellenére kiderült, hogy Ukrajna vezetése nem kér ebből az üveggyöngyös adományból, egyből jött a műfelháborodás: mi ez?! Tálcán kínáljuk nekik, hogy szolgáink és fogyasztóink lehessenek és nem akarnak élni vele?
Mert a mostani történet csak erről szól, hogy adva van egy több tízmilliós, hatalmas területtel rendelkező ország, amely kiválóan alkalmas lehetne a Nyugat gyarmati terjeszkedésére. Új piac, új felvevőhely, elrabolható ásványkincsek és természetesen a minden eddiginél olcsóbb bérmunkások tömege. Ukrajna vezetése inkább a nemzetibb Oroszország felé kacsintgatott, még akkor is, ha ezzel megkockáztatja az ország kettéosztódását. Nemhiába figyelmeztettek egyből az orosz és ukrán vezetők, hogy nem fogják engedni az idegen uszítók és bajkeverők akcióit, az ország lakóinak hergelését, hogy úgy járjanak mint a több közép-európai állam, amely önként és dalolva vállalta a kamatrabszolgaság nehéz bilincsét.
Milyen érdekes, hogy a magyargyűlölők, a vereckei Hazatérés emlékművünket folyamatosan meggyalázó, magukat ukrán hazafiaknak nevező szélsőségesek együtt támadnak a rendre a Nyugat-barát liberálisokkal, és a nagy hazafiak csuklóból odadobnák országukat az idegen gyarmatosítóknak. Ukrajna válsága ugyanakkor egész Európa válsága, leegyszerűsítve ideológiák, erkölcsök, államberendezkedések harca egymással, amelynek egyik legfőbb üzenete az Európa Ukrajnától nyugatra eső felén meglévő alapkérdés kezelése. Egyesült központilag irányított gyarmat, vagy nemzetállamok közössége lesz a sokat próbált és sokat szenvedett öreg kontinens?
Kostás Roland – Hunhír.info