“Az élet túl rövid ahhoz, hogy ne lépj félre” – így hangzott egy új társkereső oldal, a viszony.hu reklámfilmje, amely hetekig futott számos balliberális hírportálon. A reklámban egy trendi, modern férfi és egy nő jelent meg, akik – így szólt a szöveg – “fiatalok, sikeresek, jómódúak, és házasságban élnek – de nem egymással.”
A végszó pedig, hogy aki szintén fiatalnak, sikeresnek és jómódúnak érzi magát, regisztráljon
ezen a bizonyos weboldalon, és keressen magának szeretőt, mert házasságot törni trendi.
Az ocsmány és erkölcstelen hirdetés érthető módon nem nyert nívódíjat. Az Önszabályozó Reklám Testület október 10-i ülésén állampolgári bejelentésre megvizsgálta a “művet”, és egyhangúan erkölcstelennek ítélte azt. Idézve a jegyzőkönyvet:
“A reklámban „Az élet túl rövid ahhoz, hogy ne lépj félre.” fordulat szlogenként, hangsúlyosan szerepel és üzenete túl mutat a reklámozott szolgáltatás népszerűsítésén. A félrelépés fordulat önmagában is csalárd, rossz magatartásra ösztönöz, ráadásul a szöveg fogyasztói üzenete, hogy ezt a csalárdságot feltétlenül szükséges, muszáj, mindenképpen indokolt elkövetni. Erre tekintettel a Bizottság álláspontja szerint a szlogen a kódex 3. cikkely (6) bekezdését sérti.
A Bizottság felszólítja a reklámozót a kifogásolt fősor megváltoztatására, és azt véleményeztetésre nyújtsa be az Önszabályozó Reklám Testülethez.”
A hirdető az eljárásban azzal védekezett, hogy egy másik társkereső rendszerében, a randivonal.hu-n sorozatosan panaszkodtak a felhasználók, hogy ott megismert új partnerükről kiderült, hogy már házas. Éppen azért hozták létre ezt az új oldalt, hogy a házasságtörésre vágyók “nyíltan” és “bujkálás nélkül” kereshessenek maguknak szeretőt. Vajon a család és a házasság Alaptörvényben vállalt védelmét hogyan tudná érvényesíteni az állam egy ilyen cinikus és kártékony kezdeményezéssel szemben?
Tomcat
Hunhír.info