Az Orbán-kormány megdöntését 2010-ben akár antidemokratikus úton is elképzelő vad Magyarország-ellenes amerikai zsidó, az egykori hazánk fia, Charles Gati, a Johns Hopkins Egyetem professzora egy közép-európai demokráciák helyzetéről rendezett amerikai vitafórumon egyebek mellet most azért ajvékolt, hogy szerinte újjáélednek az összeesküvés-elméletek.
Charles Gati – anélkül, hogy megnevezte volna az általa jellemzett országokat – úgy fogalmazott, hogy a 90-es évek talán naiv ígérete után a tíz közép-európai ország közül három nem úgy teljesít, ahogy azt elvárták volna tőlük.
Gati szerint a negyedszázaddal ezelőtti fordulat idején a térség országai három fő célt tűztek maguk elé: a függetlenséget, a jogállamiságot és a szabadpiaci kapitalizmus kiépítését. A szuverenitás ügyében az történt, hogy az oroszok elmentek, és a közép-európai államok beléptek a NATO-ba és az EU-ba. A professzor kifogásolta, hogy ezen országok több mint felében most hasonlóképpen bírálják Brüsszelt, mint annak idején Moszkvát, és hozzátette, hogy az abszolút szuverenitás a 21. században fikció.
A jogállamiság ügyében hangsúlyozta, hogy a politikai intézmények megléte nem azonos a politikai kultúra létezésével. Kifogásolta a korrupciót, a romák megfelelő képviseletének hiányát, az összeesküvés-elméletek újjáéledését, a Nyugat-Európával való véleménykülönbséget és a demokrácia ügye iránti fásultságot. A szabadpiaci gazdaság hajdani reményével kapcsolatban bírálta, hogy egyes helyeken újraállamosítás figyelhető meg.
Az Edward Lucas, a The Economist nemzetközi szerkesztője által moderált vitában – kérdezőként – mások mellett bekapcsolódott az ultraliberális várospusztító Demszky Gábor, Budapest volt főpolgármestere, aki jelenleg a washingtoni Woodrow Wilson Nemzetközi Központ vendégkutatója is. Na, ahol Degesz megjelenik, ott fű sem teremhet nekünk.
A közismerten Magyarország-ellenes Gáti, Libajnai és hatalomra vágyó hiperlibsi hordájának támogatója hiába nem mondta ki hazánk nevét, eddigi magyargyűlölő tevékenysége alapján joggal gondolhatjuk, hogy hazánkhoz is intézte hazug, uszító szavait. Az elsőbbrendű tehát azt is felrója a kritizált országok lakóinak, hogy ezek a sudribunkók nem fogadják el egyhangúlag a Gáti-horda által képviselt értékeket, és úgymond fásultak a demokrácia ügye iránt. Nem imádják Izraelt össztársadalmi szinten, ne kelnek és fekszenek a holokauszttal, és nem üvöltik naphosszat, hogy gyertek jó idegen multik, egy forintért ezres értékeket privatizálni. Mert a demokrácia a mai világ-szóhasználatban a fentiek totális elfogadását jelenti. Aztán Gáti úr a megszokott sémáinál is tovább megy, hirtelen rettegni kezd, hogy újjáélednek az összeesküvés-elméletek.
Köreikben ezt akkor szokták felemlegetni, ha a gyarmatokon nem fogadják el feltétel nélkül az ő kinyilatkoztatásaikat. És ez bizony nem jó, mert az alsóbbrendűek kötelessége, hogy feltétel nélkül beszívják, amit ők prófétai módon kinyilatkoztatnak. Pedig lassan le kéne vágnia a Gáti-hordának, hogy elmúlt a kőtáblák kora, és hiába próbálják elzárni az embereket a hírforrásoktól, hiába támadják azokat a portálokat, amelyek mást közvetítenek, mint amit ők hallani akarnak, már nem lehet visszatuszkolni a szellemet a palackba az internet korában.
Gáti különben óriási tévedésben van azzal kapcsolatban is, hogy mit akartak a csillagot váltott országok. A hungarofób csak azt szajkózta megint, amit ők szerettek volna, hogy akarjon a bunkó magyar paraszt. A magyarok többsége azért fogadta el a rendszerváltásnak hazudott szemfényvesztést, mert azt hitte, pár éven belül nyugati életszínvonalon fog élni. És ha tudta volna, hogy mit jelent szabadpiaci gazdaság, akkor Magyarországon még mindig a Kádár-rendszer van. Mert a parasztnak elég volt négy év szabadpiac, aztán kétharmadnak megfelelő támogatással visszasegítette a hatalomba a szocialistákat, mert azt hitte róluk, hogy a régi megszokott világot képviselik továbbra is. Álmában sem gondolta, hogy ezek már nem azok, s nem a többség, hanem a bankár-privatizátor-szálláscsináló kisebbség csatlósai.
Kostás Roland – Hunhír.info