A leendő felsőoktatási államtitkár szerint a felsőoktatási intézményekben az oktatásnak, a tudománynak, és az egyetemi léthez kapcsolódó kulturális és sporttevékenységnek lehet helye, másnak nem. Erről Klighammer István beszélt a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában péntek reggel. Nekem meg egyből egy régi Manfred Mann sláger jutott az eszembe.
Az ELTE volt rektora szerint nem tilos, hogy a hallgatók kiállnak érdekeikért, a probléma az, ha nem az egyetemen belül próbálják megoldani az ott keletkezett problémákat, hanem kiviszik azokat. Arra a felvetésre, hogy a teremfoglalás az egyetem falain belül történt, Klinghammer István közölte, az úgy történt, hogy előbb az utcán voltak a demonstráló hallgatók, majd bementek az egyetemre. Hozzátette: ezt a formát nem tartja helyesnek, mert az egyetem életében komoly gondot okoz és nem visz el a megoldáshoz.
A leendő felsőoktatási államtitkár szerint az egyetem területén az oktatásnak, a tudomány művelésének és az ehhez kapcsolódó kulturális és sport tevékenységnek van helye, másnak nincs. Ezen kívül mindenki élhet azon jogával, hogy valahová kötődik, a gond az, ha a kettő összemosódik és az egyetem falai közé kívánják behozni – vélte. Klinghammer István azt mondta: ez nem helyes.
Az, hogy egyetemi oktatók napilapokban publicisztikákat jelentetnek meg, interjúkat adnak, az a személyes véleményük – mondta. Megjegyezte: ő rektorként mindig az kérte, hogy ha valaki egyetemi oktatóként, hallgatóként csak szakcikkeket írjon alá, mert az egyetem arra adott megbízást, hogy az intézmény tudományos nimbuszát polírozza. Joga van a véleményét is kifejteni bármilyen kérdésben, de nem mint egyetemi docens, vagy professzor, hanem mint magánember – hangsúlyozta.
Mellébeszélés a felsőfokon. Az egyetemeken, főiskolákon mindig is kőkeményen jelen volt a politika, és lista ide, vagy oda, mindenki tudta a másiktól hogy milyen táborba tartozik. hülyeség ilyeneket beszélni, hogy majd a sport és más tevékenység ezt a természetes igényt,, ezt a meglévő jelenséget ellensúlyozza. Az a fő gondja a “rendszerváltó elitnek” az az egyetemisták között a nemzeti radikális eszmék terjednek a legjobban,, a történet csak erről szól, emiatt vannak úgy megijedve. A legnagyobb hiba a “rendszerváltók” saját készülékében van, mert hiába hivatkoznak egyetemi autonómiára, esélyegyenlőségre, bármilyen demokratikus szemfényvesztésekre, ők nézik hülyének a diákságot: hogy miért? Mert meg akarják fosztani attól a lehetőségétől, hogy szabadon válasszon. Nem származást, mert azt ugyebár nem tud, identitást, ideológiát viszont igen. Az, hogy a nemzeti radikalizmus felülreprezentált körükben, és “pártvonalon” ez jelenleg a Jobbiknál csapódik le, SZABAD VÁLASZTÁS eredménye. Hát ezért van a sok műbalhé, a lista-história, a nagy liberális nyüszítés. Ha a lájtosok, vagy a cionisták bírnának a legnagyobb befolyással minden szép és jó lenne a liberális médiahatalom tálalása szerint.
Az egyetemi oktatók, tanárok, stb. megint más tészta. Azért ne feledjük. A legvadabb kultúrkapfosok, cionliberálisok körében viszont ők a felülreprezentáltak. És leginkább az elkötelezett, cionliberális politikai megnyilvánulásikról hírhedtek, s nem arról, hogy mellesleg az egyetemeken még agymosóként is funkcionálnak. A nagy liberális mérce szerint ez “tök rendben” van.
Kostás Roland – Hunhír. info