Ezek egyszerűen levegőnek nézik a Jobbikot. A pártnak jól kell manővereznie, hogy növelje szavazóbázisát, mert akkor Magyarország 1944 utáni történelmében egy nemzeti radikális erő lehet a politikai mérleg nyelve. Bármit is mondanak a liberátorok, ez a pozíció ebben a világpolitikai helyzetben a legfontosabb, és a legnagyobb érdekérvényesítő képességgel rendelkező.
Jó hír, hogy a demokratikus ellenzéknek több szavazója van, mint a Fidesznek – értékelte az MSZP-frakcióvezetője a Medián legfrissebb felmérését, amely s álságosan azt állítja, hogy az Együtt 2014 választói mozgalom máris a legjelentősebb ellenzéki erővé vált.
A szocialista pártvezér a TV2 reggeli műsorában azt mondta, ha az MSZP továbbra is teszi a dolgát a baloldali szavazókért, az Együtt 2014 pedig meg tudja nyerni a liberális, konzervatív és bizonytalan választókat, akkor jól kiegészíthetik egymást, és “el lehet zavarni ezt a kormányt”. Hozzátette: az MSZP támogatottsága 2009 óta most a legnagyobb a teljes népességben, így a szocialista párt nélkül “egészen biztosan nem lesz kormányváltás”.
Mesterházy Attila arról is beszélt, hogy az ellenzéki együttműködés nem korlátozódhat a választásokra, abban is meg kell állapodni, hogy mi történjék a kormányváltás másnapján, az MSZP ezért küldi el szakpolitikai programjait a demokratikus ellenzéki pártoknak, mozgalmaknak és a szakszervezeteknek.
Ezek egyszerűen levegőnek nézik a Jobbikot. A pártnak jól kell manővereznie, hogy növelje szavazóbázisát, mert akkor Magyarország 1944 utáni történelmében egy nemzeti radikális erő lehet a politikai mérleg nyelve. Bármit is mondanak a liberátorok, ez a pozíció ebben a világpolitikai helyzetben a legfontosabb, és a legnagyobb érdekérvényesítő képességgel rendelkező. Viszont tudják ezt a ellenség hadoszlopainál is, és jobban fogják támadni, mint a Fideszt. Persze nem szemből, hanem alattomosan. Beindul majd a belső bomlasztási kísérlet, kreálják az ügyeket, és a radikális-parlamenter ellentétet fogják teljes erővel kommunikálni. A Jobbik klasszikus témáival tovább operálhat, és még erősebb szociál-populista kommunikációs gyakorlatot folytathat úgy, hogy alapvetően figyelembe veszi: nagyon sok “lappangó értelmiségi” elégedetlen azzal a problémakezeléssel, ahogy a kormány a kultúrkampfosokkal szemben fellép, ahogyan viszonyul a gyarmatosítókhoz, és szent disznóként kezel különböző, a szenvedéskultuszt erőszakos “térítéssel” ötvöző csoportokat.
Kostás Roland – Hunhír. info