A Jobbik nagyszabású kulturális és közösségépítő rendezvénysorozata részeként Dúró Dóra, a Jobbik országgyűlési képviselője és szóvivője a nemzeti radikális erő nevében a Hajógyári-szigeten ítélte politikai halálra és távozásra szólította fel a köz- és politikai életből a bukott szemkilövető diktátort, a pápai proliból a zsidó kapcsolati tőkével milliárdossá avanzsált szemfényvesztőt, a KISZ védőszárnyai alatt mások tollával ékeskedő plagizáló konzumidiótát.
Olyan szempontból is jelentős a mostani bejelentés, hogy a párt a monumentális, háromnapos kulturális rendezvényén visszatér a gyökerekhez, és folytatja azt a korábban abbamaradt kezdeményezést, hogy a generációk egymásra találását a politikai életben való eligazodásukat, magyar identitásuk és elkötelezettségük erősítését nagymértékben elő lehet segíteni a közösségi rendezvényekkel, amelyek markánsan különböznek más pártok ilyen jellegű próbálkozásaitól.
Azt már senki sem vitatja, hogy a kommunista rendszer koporsójába hatalmas szögeket vertek a 70-80-as évek lázadó rockzenészei és együttesei, a nyugatról származó, de speciálisan magyarosított szubkultúra a csillagváltás idejére már nem csak önerőből kivívta a létezéséhez szükséges polgárjogot, hanem a tűrt-tiltott kategóriából egyértelműen a faldöntő erővé lépett elő.
A nemzeti rocknak elnevezett stílusirányzat rövidebb idő alatt, mint a kádári rocker világban mondjuk a P. Mobil, hatalmas löketet adott a nemzeti radikális pártok, mozgalmak és csoportok megalakulásához, politikai munkásságuk kiszélesítéséhez, és társadalmi elfogadottságuk növeléséhez. A Pannon Rádió fénykora idején liberális tollnokok tucatjai próbáltak kezdeni valamit ezzel a helyzettel, és be tudták mutatni ugyan a jelenséget, a szájízük szerinti kettős mércésen kritikus éllel, de ellenszerét nem találták meg. A nemzeti bandák sikere mára egyértelmű, elég ha csak a Kárpátia, a Romantikus Erőszak, a Hungarica, vagy az egyértelműen a Pannon Rádió Rockszerda adásnapja segítségével, támogatásával és biztatásával stílust váltott, s mára a fősodorban is elismert Ismerős Arcokra gondolni.
A tíz évvel ezelőtti örvényesi Koppány-tábor, majd ugyanazon a nyáron az ott fellépő, ismét összeállt zenekarokat is pódiumra küldő megújult Magyar Sziget aztán hosszú időre biztosította az előnyt a nemzeti radikálisok kulturális és életmód hátországával a tehetetlen liberálisokkal szemben. 11 évvel ezelőtt május elsején, a Pannon Rádió majálisán, ugyanazon a helyszínen mint most, pártszínezetet is kapott egy kulturális fesztivál, és ezután a nemzeti radikális pártok, mozgalmak, így a Jobbik is egyre nagyobb hangsúlyt fektetett az ilyen rendezvényekre, elismerve fontosságukat és jelentőségüket, közösségmegtartó és összekapcsoló erejüket.
A parlamentbe került Jobbik idei háromnapos majálisával ismét megkavarta a kétezres évek közepén kicsit beálló szubkulturális életet, és ez a megoldás a későbbiek folyamán is alkalmas lehet a szavazóbázis további erősítésére, illetve a meglévők összekovácsolására, a közösségi élet előtérbe helyezésére úgy is, hogy nem a bomlasztás és a személyes ambíciók előre tolása, a karriervágy, hanem a közös munka és harc fontossága határozza meg a jobbikos politikusok, párttagok és szimpatizánsok tevékenységét.
Noha szakszervezeti és egyéb majálisokon is szoktak a résztvevők politikai nyilatkozatot tenni, Gyurcsány politikai trónfosztása a Jobbik majálisán mégis mérföldkő lehet ebben a folyamatban. A fellépő zenekarok közül ugyanis többen idézik fel dalaikban a gyurcsányi diktatúra kőkemény időszakát, tiltakoznak a szemkilövető bohóc által irányított robotrendőrök máig is elevenen élő brutális terrorakciója ellen, és a közönség soraiban is ott lehetnek azok, akik ennek a folyamatnak részesei, elszenvedői, kárvallottjai, ugyanakkor harcos ellenzői voltak.
Szimbolikus jelentőségű tehát, hogy Dúró Dóra a Jobbik nevében a köz- és politikai életből való távozásra szólítja fel a komplett idióta, hatalommániás Gyurcsány Ferencet, és a háromnapos nemzeti radikális majálison torkok százaiból zúg majd a “Gyurcsány takarodj!”, vagy éppen a radiális, Gyurcsány-ellenes tüntetők élete pillanatképeit is bemutató Kárpátia- és Romantikus Erőszak-dalok.
G. Kirkovits István – Hunhír.info