Minden igényt kielégít a Fidesz-közeli médiabirodalom. Az RTL Klub majd tesz róla, hogy a jobboldali celebek is színre léphessenek. A Magyar Nemzet, a Heti Válasz, a Lánchíd Rádió és Hír Televízió után múlt hét óta az RTL Klubban is tulajdonosok lettek a jobboldalhoz köthető befektetők.
Gyakorlatilag ezzel lefedhetik a társadalom nagyobb részét úgy, hogy a médiumok jól megkülönböztetve direkt célközönséghez szólhatnak. A bejáratott RTL Klub a tévé-fogyasztók szemléletváltását befolyásolhatja, kialakulhat egy jobbos sztárvilág, és a jobbos médiacelebek világa is. A Fidesz nem esett most a korábbi antalli csapdába, hogy a harmadik hadoszlopot figyelmen kívül hagyta, s nem épített rá. A bebetonozott ballibsi sztárocskák meg választhatnak, vagy a pénz továbbra is, vagy a lapát. A Mammon hatalmas úr ezekben a körökben. Nem meggyőzni kell a szakmailag jót, de gondolkodásában ellenfelet, hanem megvenni – és ez a stratégia évszázadok óta működik. A Fidesz tenyeréből fognak enni a kipás kocsisok, mert a párt adja a szekeret.. De mit tehet a Jobbik? A következő napokban folyamatosan választ adunk erre a kérdésre. Itt az első, a bevezető.
A kaméleon Kondor Katalin kirúgásával is nyomon követhető annak az információnknak a hitelessége, hogy a radikális térfélről kivonul a Fidesz, és az Echo tv légüres térbe kerül. Súlyponti kérdés, hiszen Széles Gábor hatalmas hibát követett el el azzal, hogy nem vette figyelembe az alapvető, hazánkra már legalább tíz éve jellemző médiahelyzetet és állampolgári igényt. Radikálisabb csomagolást nem lehet úgy megtölteni, hogy közben mindig betartunk egy mércét, amit nagyon alacsonyra helyeztünk, hogy mondunk valamit, ami talán szimpatikus a kb. egymillió nemzetben gondolkodónak, de vannak tabuk, vannak zárt területek, és az igazság elmarad a valódi környezetéből. Az Echo tv törzsközönségét a radikálisabb jobbosok adták, de a sok melléfogás miatt ez a tábor szembement vele. A Hírtv sokkal szakmaibb, profibb műsorszolgáltatásával lefedte a jobbközép és a nem cionista balosabb értelmiséget, a csak a a beszélgetős műsorokra építő, a hírversenyben jócskán alulmaradt Echo tv nézettsége, a Magyar Hírlap olvasottsága a se nem ez, se nem az megközelítés miatt hatalmasat zuhant. Ráadásul úgy tudjuk, egy bizonyos befektetői kör, amely a Fidesz környékén nyomul, rossz szemmel nézi az Echo tv tevékenységét, és azt sugallja Orbánnak, hogy nincs rá szükség.
Mit tehet a Jobbik ebben a helyzetben. Noha általában csak később szokták megfogadni a tanácsainkat, mikor már kiderült, hogy mi láttuk jól a helyzetet, azt mondjuk, hogy neki is meg kell valósítani a saját médiabirodalmát kicsiben. A másfél milliósra tehető, a radikálisabb hangvétel és tartalom iránt érdeklődő közönségnek is meg kell adni a választás lehetőségét úgy, hogy ott is megtalálja mindenki az igénye kielégítését. Hatalmas szerepet kell szánnia az internetnek, mert ez az iszonyú gyorsasággal fejlődő adatszolgáltatási forma. Kell egy bulvárosabb, egy értelmiségi szelet, amely sulykolja az alapkérdéseket. Hallottunk olyant, hogy a Jobbik napilap indítására készül. Ezt semmiképpen sem ajánljuk, mert milliárdokba kerül csak a piacra vezetése, és nem a nyomtatott sajtó a jövő útja. A Barikád című hetilapjuk bővítését, szakmai megerősítését mindenesetre fontosnak tartanánk, illetve elfogadtatását a rózsadombi jobbosokkal is. A nemzeti bulvárra szükség van, de ebben a kérdésben pont az RTL-es helyezkedés miatt a Fidesz térfelén pattog a labda. A radikálbulvár járhatóságát meg gyorsan de alaposan elemezni kell.
Kiss Péter – HunHír.Hu