Még nem kapható, de a hírek szerint nemsokára a könyvesboltokba kerül kedvencünk, Feldmájer Péter könyve. Átvezetés – ez a bizonyára halhatatlan mű címe. A Síp utcai zsidóführer könyvét már hirdeti a mazsihisz hírportálja, innen tudom, hogy a kötet „elsősorban a szerző történeti kérdésekkel foglalkozó írásait tartalmazza”. A Feldmájer nevű zsidó történész irományait az Ulpius-ház könyvkiadó jelenteti meg.
Sokszor írtam már erről a Feldmájer nevű kreatúráról, de életrajzát soha nem tártam a kedves Olvasó elé. Elöljáróban pótlom tehát mulasztásomat. „Tiszta” forrásból merítek, a Síp utcai különítmény honlapján föllelhető önéletrajzot idézem:
„Dr. Feldmájer Péter ügyvéd, zsidó közéleti vezető
Született:
Nagykőrös, 1953. július 14.
Szülei:
Dr. Feldmájer György, Goldstein Edit
Nős:
1976. felesége: dr. Bottka Erzsébet
Gyermekei:
Lea (1977), Benjámin (1980), Máté (1984), Dán (1992)
Tanulmányok:
József Attila Tudományegyetem Állam és Jogtudományi Kar 1972-1977.
Életút:
1977. ügyvédjelölt, majd ügyvéd, a Feldmájer és Somogyi Ügyvédi Iroda vezetője
1982. a nagykőrösi zsidó hitközség elöljárója,
1989-91. a vezető bizottság tagja,
1991-99. a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége (MAZSIHISZ) országos elnöke,
2003. MAZSIHISZ alelnök,
2005. MAZSIHISZ elnök
1999. MAZSIHISZ Közép-magyarországi Területi Csoport elnöke
1990-91. a Magyar Zsidó Kulturális Egyesület (MAZSIKE) vezetőségi tagja
2000.-2006. (MAZSIKE) országos elnök
2000. a Bács-Kiskun Megyei Ügyvédi Kamara oktatási bizottság elnöke
Kitüntetések:
Magyar Köztársasági Érdemrend középkeresztje 2002.
Hobbi:
Könyvek, zsidó tárgyú emlékek, kerékpározás
Cím:
1075 Budapest, Síp utca 12.
Telefon:
(06 1) 413-5564
Fax:
(06 1) 413-5504
E-mail:
feldmajerelnok@kozep-zsido.hu
drfeldmajerelnok@mazsihisz.com”
Szép, gazdag életút. Tudtommal eleddig egyetlen könyve sem jelent meg, az Átvezetés tehát a szerző első műve. Azt rebesgetik, azért jelenik meg most a könyv, mert a mazsihisz közelgő tisztújításán Feldmájer repül az elnöki székből, a dicstelen pályafutást és bukást tehát valamivel ellensúlyozni kell.
Mint a mazsihisz honlapján olvasható ismertetőből megtudjuk, a könyv elsősorban beszédeket tartalmaz. A könyv nyitó szövege akkor hangzott el, amikor 1995-ben Nyíregyházán emléktáblát avattak „a tiszaeszlári vérvád ártatlanul meghurcolt zsidó áldozatainak tiszteletére”. Aztán jön a többi „történészi” beszéd, az egyik különösen „érdekesnek” ígérkezik: a Zsidó Ügyvédek és Jogászok Nemzetközi Szövetségének budapesti konferenciáján elhangzott megnyitót ugyanis Feldmájer tartotta (eleddig nem tudtam, hogy a zsidó jogászok nemzetközi szervezetbe tömörültek).
Na de ez mind-mind érdektelen, nem is untatom tovább könyvismertetővel a kedves Olvasót. A mazsihisz honlapján olvasható ismertetés egyetlen bekezdése ragadta meg igazán a figyelmemet, ezt idézem szó szerint:
„Az írásokból kitűnik a Mazsihisz elnökének Erec Jiszráel melletti elkötelezettsége, soha nem is tagadja, hogy képtelen objektíven gondolkodni ezekben az ügyekben. Ahogy az egyik írás mondja: ’Izrael és a diaszpóra kapcsolata egy viszonzatlan szerelem.’ (A fülszöveg is utal Feldmájer életének egyik fordulópontjára, amikor ’az öböl-háború idején Izraelben önkéntesként a hadsereg egyik bázisán dolgozott”.)
Tehát az „öböl-háború idején” – vagyis húsz évvel ezelőtt – az ifjú Feldmájer Izraelben vitézkedett, a zsidó terrorállam hadseregében „dolgozott”. „Önkéntesként”. A feldmájeri életútnak ezt a „fordulópontját” eleddig nem ismertem. Azt persze eddig is tudtam, hogy Erec Jiszráél elkötelezett híve, s ezért „képtelen objektívan gondolkodni”, aminek az a következménye, hogy csak úgy ömlik belőle a kóser előítélet.
A „zsidó közéleti vezető” Feldmájer tehát a zsidó terrorállamban katonáskodott az ún. rendszerváltozás után. Eljátszottam a gondolattal: vajon mit tenne a magyar – elnézést: magyarországi – titkosszolgálat, ha egy hazai „iszlám közéleti vezetőről” kiderülne, hogy például Iránban önkéntesként „a hadsereg egyik bázisán dolgozott”?
A zsidó honlap könyvismertetőjének a végén van még egy szép mondat, zárásul ezt is idézem: „A könyvben helyet kaptak azok az írások is, amelyek a zsidóság előtt álló posztmodern kori kihívásokkal foglalkoznak.” Joggal kérdheti a kedves olvasó: ez mi a búbánatot jelent? A választ nem tudom. Abban viszont biztos vagyok, hogy „Erec Jiszráél” jogos tulajdonosai – vagyis a palesztinok – előbb-utóbb akkora posztmodern pofont adnak földjük elrablóinak, a posztmodern kori metélteknek, hogy talán még Feldmájer is képes lesz „objektíven gondolkodni” – a pokol legmélyebb bugyrában…
Falusy Márton – Hunhír.info