Néhány napja érdekes hírre bukkantam az egyik zsidó honlapon. Azt eddig is sejtettem, hogy a kiválasztottak sok mindenben felülmúlnak minket, gójokat – de arra soha nem gondoltam, hogy az egészségi állapot tekintetében is lepipálnak minket.
Január 13-án jelent meg az alábbi hír a www.zsido.com honlapon:
„Zsidónak lenni használ az egészségnek
A nagyon vallásos amerikai felnőttek egészségi állapota sokkal jobb mint a mérsékelten vallásosaké – ez derül ki a Gallup egészségügyi kutatásából, amelynek keretében Princeton államban több mint fél millió amerikait kérdeztek meg testi és lelki egészségükről, a munkahelyükkel való elégedettségről és az egészséghez való viszonyulásukról. A válaszokban messze a zsidók szerezték meg az első helyet 69.8 pontos eredménnyel, jócskán megelőzve az ateistákat, az agnosztikusokat, a katolikusokat, mormonokat és más vallási közösségeket. A zsidók jóléte messze magasabb mint bármilyen más vallásos csoporté. Az amerikai zsidók 16 %-a tartja magát rendkívül vallásosnak.”
A fenti rövid hírhez eleddig egy hozzászólás érkezett. Ezt is betűhíven idézem:
„aki betertja az orokkevalo torvenyeit az hasznal az egeszsegnek is”
Hát igen… A zsidó Örökkévaló törvényei mások. A keresztény Örökkévaló törvényeinek megtartása ugyanis a Gallup felmérése szerint nem párosul kiemelkedően jó egészséggel.
A fenti hírben azonban van egy különös – hadd ne mondjam: árulkodó – mondat. Az szerepel ugyanis a szövegben, hogy „a zsidók jóléte messze magasabb mint bármilyen más vallásos csoporté”. A „jólét” szó jelentése: jó sors, jómód. Aki tehát „jólétben” él, az anyagi értelemben tehetős (akár ateista, akár vallásos). Ha viszont arról beszélünk, hogy valaki egészségben bővelkedik, akkor a magyar nyelvben a „jóllét” szót használjuk. A fenti hírben azonban nem ez utóbbi szó szerepel: ott bizony „jólét” olvasható.
Megtudtuk hát azt, ami eddig sem volt titok, csak aminek kimondása egy gój részéről antiszemitizmus-szagúnak minősül: a zsidók a nem-zsidóknál sokkal tehetősebbek, gazdagabbak (Marx szerint azért, mert Mammon az istenük), s az említett felmérés szerint ezért sokkal egészségesebbek is. Ki tagadná, hogy jólét és jóllét valamiképpen összefügg…
Falusy Márton – Hunhír.info