Mint arról a HunHír korábban már beszámolt, május 17-én a parlamenti többség nevében Lázár János, Kósa Lajos, Balsai István és Rubovszky György a Btk. módosítására vonatkozó törvényjavaslatot terjesztett elő. Ennek a javaslatnak a 6. paragrafusa egyszerre büntetné a nemzeti szocialista és a kommunista rendszerek bűneinek a tagadását. A törvényjavaslatnak ehhez a paragrafusához mindhárom ellenzéki párt módosító indítványt nyújtott be. Az alábbiakban a Jobbik, az LMP és az MSZP javaslatait vetem össze.
Kezdjük egy kis történelmi visszapillantással. Az ún. „holocaust” tagadásáról szóló – Mesterházy Attila által „megalkotott” – törvényt február végén fogadta el az Országgyűlés. Ennek értelmében a hatályos Btk. a következő passzussal gyarapodott:
„A holokauszt tagadása
269/C. § Aki nagy nyilvánosság előtt a holokauszt áldozatának méltóságát azáltal sérti, hogy a holokauszt tényét tagadja, kétségbe vonja, vagy jelentéktelen színben tünteti fel, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.”
A Fidesz képviselői már az akkori vita során jelezték: választási győzelmük esetén a Btk. 269/C. paragrafusát úgy fogják módosítani, hogy a kommunista rendszerek bűneinek tagadására is kiterjesztik a törvény hatályát. Ígéretüket megtartották. A május 17-én előterjesztett, T/25. számon szereplő törvényjavaslatuk 6. paragrafusa az előbb idézett passzust kiiktatná a Btk-ból, s helyébe az alábbi szöveget illesztené:
„A nemzeti szocialista és a kommunista rendszerek bűneinek nyilvános tagadása
269./C. § Aki nagy nyilvánosság előtt a nemzeti szocialista és kommunista rendszerek által elkövetett népirtás és más, emberiség elleni cselekmények tényét tagadja, kétségbe vonja, vagy jelentéktelen színben tünteti fel, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.”
Május 21-én Gaudi-Nagy Tamás módosító javaslatot nyújtott be a T. Háznak. A jobbikos honatya a fenti törvénymódosítás 6. paragrafusát – vagyis az előbb idézett szöveget – törölné a szövegből. Terjedelmes indoklása szerint ugyanis a javaslat súlyosan korlátozza a véleménynyilvánítás alkotmányos jogát, s a történelmi kutatás szabadságát is sérti. Gaudi-Nagy módosító javaslata azonban – meglepő módon – azt eredményezné, hogy hatályban maradna a jelenlegi Btk. 269/C. paragrafusa, tehát az un. „holocaust” tagadásáról szóló passzus. Óriási baklövés tehát Gaudi-Nagy módosító indítványa: nem a Fidesz-KDNP törvényjavaslatában szereplő 6. paragrafus törlését kellett volna javasolnia, hanem annak módosítását. Magyarán: a hatályos 269//C. § – Fidesz-KDNP által kezdeményezett – módosítása helyett annak törlését kellett volna indítványoznia. Megismétlem: ha Gaudi-Nagy módosító indítványát elfogadná a többség, akkor a „holocaust” tagadását tiltó jelenlegi passzus maradna hatályban. Nagy hibát vétett tehát a jobbikos politikus, remélem, pótolja a mulasztást.
Az LMP részéről Schiffer András terjesztett elő módosító indítványt, s én – bár nem vagyok híve ennek a pártnak – a schifferi javaslattal értek egyet. Az LMP frakcióvezetője ugyanis – Gaudi-Nagy Tamással ellentétben – nem a Fidesz-KDNP törvénymódosításában szereplő 6. § törlését, hanem a paragrafus szövegének módosítását javasolja. Idézem a javaslatát:
„6. § A Btk. 269/C. §-a és az azt megelőző alcím hatályát veszti.”
Magyarán: Schiffer javaslata szerint a Btk-ból kikerül „A holokauszt tagadása” alcím, s a jelenleg hatályos 269/C. § is. Helyébe pedig nem kerül semmi – tehát semmiféle tagadást nem büntetne a törvény. Véleményem szerint ez a helyes megoldás. Remélem, Gaudi-Nagy Tamás is ilyen értelmű módosító indítványt fog majd előterjeszteni.
S végül nézzük, mit művelt az MSZP a „holo-törvény” ügyében. A szegfűs párt nevében a Bárándy degeneráció legifjabb üdvöskéje, a Gergely nevezetű nyújtott be módosító javaslatot. Íme az általa megfogalmazott passzus:
„A nemzeti szocialista és kommunista rendszerek bűneinek nyilvános tagadása
269/C. § Aki nagy nyilvánosság előtt a holokausztot, avagy a nemzeti szocialista és kommunista rendszerek által elkövetett egyéb népirtás és más, emberiség elleni cselekmények tényét tagadja, kétségbe vonja, vagy jelentéktelen színben tünteti fel, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.”
Mint látjuk, a Fidesz-KDNP javaslatát egyetlen „aprósággal” egészítené ki Bárándy Gergely: a „holocaust” szót vissza szeretné csempészni a törvény szövegébe. Hogy miért? A választ a szegfűs ember javaslatának az indoklásában leljük meg. Íme:
„Humanistaként, felelős politikusként és büntetőjogászként egyaránt indokoltnak tartom, hogy a holokauszttagadás, mint a történelemtudomány által nem vitatottan legsúlyosabb emberiség elleni bűntett-sorozat, kiemelten, nevesítve szerepeljen a törvényi tényállásban.”
Olvassuk el figyelmesen a fenti szöveget. Nem az a lényeges, hogy a „holocaust” szót a törvény szövegében „kiemelten” szeretné látni a köztudottan zsidó származású szerző. Ezt az elfogultságot már megszoktuk. Az idézett szöveggel nem ez az igazi baj. Hanem az, hogy a szöveg szerzője saját csapdájába esett.
Mit is állít Bárándy? Azt, hogy a „holokauszttagadás” – és nem az ún. „holocaust”!!! – a „legsúlyosabb emberiség elleni bűntett-sorozat”. A jelenleg hatályos Btk. szerint bűntettet követ el, aki az ún. „holocaust” tényét jelentéktelen színben tünteti fel. Bárándy Gergely pedig ezt tette. Ha ugyanis a „holokauszttagadás” a „legsúlyosabb emberiség elleni bűntett-sorozat”, akkor az ún. „holocaust” értelemszerűen kevésbé súlyos „bűntett-sorozat”. Tehát messze jelentéktelenebb a tagadásnál.
Bárándy Gergely szövege az Országgyűlés honlapján olvasható. Bárándy Gergely tehát nagy nyilvánosság előtt „holocaust”-ot tagadott – a hatályos törvény szerint. Vicces lenne, ha valaki feljelentené ezt a zavaros agyú „humanistát”…
Falusy Márton – HunHír.Hu