A Magyar Hírlap ma, nagycsütörtökön ismét kiemelten foglalkozott a Jobbik „ügyeivel”. Ezeket szemlézem röviden. Elöljáróban azonban egy apró hír a lap harmadik oldaláról: „Majdnem hárommillió Fidesz-szavazó’. A cím alatt azonban azt olvassuk, hogy a Nézőpont Intézet felmérése szerint a narancsos pártnak jelenleg mintegy 2,7 millió szavazója van. Bayer Zsolt tegnapi vezércikkében három és fél millió szavazóról beszélt. Április 11-én majd eldől, kinek volt igaza.
A lap ötödik oldalán egész oldalas anyag olvasható: „A Jobbik-árnyékminiszter pénzügyei”. Pősze Lajosról szól most a hírlapos ének, akit Vona Gábor leendő kancelláriaminiszterként mutatott be jó néhány héttel ezelőtt a sajtónak. Pősze közel két évtizede a Magyar Technikai- és Tömegsportklubok Országos Szövetségének társadalmi elnöke. Az újságíró dokumentumokra és egyéb információkra – főként Horváth Gyulának, a szövetség volt ügyvezető elnökének a tájékoztatására – hagyatkozva azt állítja, hogy százmilliós nagyságrendű kárt okozott a szövetségnek Pősze Lajos. A lap kivételesen megszólaltatta az érintett felet is. Pősze Lajos cáfolta a vádakat, majd azt is közölte: büntetőfeljelentést tesz Horváth Gyula ellen. Ezzel az üggyel tehát nem foglalkozom, a bíróság majd meghozza a megfelelő döntést. Csupán annyit fűznék még a „tényfeltáró” íráshoz, hogy az elmúlt egy év alatt több tucat helyreigazításra kényszerült a Széles-lap. Igaz, ezeknek az eseteknek a többségében szocialista közéleti szereplők kisebb-nagyobb „ügyeiről” tájékoztatták félre a közvéleményt. Nem bővelkedhet tehát a Széles-lap képzett tényfeltáró újságírókban, ha ilyen sűrűn kellett helyreigazító közleményeket megjelentetnie a lapnak.
A lap 12. oldalán egy oldalas interjút olvashatunk Hankiss Ágnessel, a Fidesz EP-képviselőjével. A beszélgetésnek csak egy igen apró részlete foglalkozik a Jobbikkal, a címlapon olvasható felvezető szövegben mégis ezt emelték ki. Hankiss szerint csak rövidtávon kell számolni a radikálisokkal, akiknek „már nemcsak korlátoltságuk, de gátlástalanságuk is nyilvánvalóvá vált”. Hogy miért nyilvánvaló a gátlástalanság és a korlátoltság, arról – a korábbi hírlapos minősítésekhez hasonlóan – sajnos most sem értesülünk.
Van azonban ennek a Hankiss-interjúnak egy izgalmasabb része, amelyet nem hallgathatok el. Fideszes hölgyünk EP-képviselőként tagja az Izraellel fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttségnek. Érthető okokból, hiszen közismerten Izrael-szakértő. Hankiss a közel-keleti béke esélyeiről többek között ezt mondja: „Ha a palesztinok előtt megnyílik a lehetőség a felemelkedésre, ahogy itthon mondanánk, a polgárosulásra, egyre kevesebben lesznek érdekeltek a terrorizmus bármilyen formájának fenntartásában”. Szóval a palesztinok azért „terroristák”, mert nem eléggé polgárosultak, nem emelkedtek még fel. Hova is? Hankiss persze egy szóval sem említi a rasszista zsidó állam terrorista jellegét. Tudjuk, miért. Szégyen.
Végül találunk még a lapban egy nyúlfarknyi írást: „Jövedelmező volt Morvai jogsegély-szolgálata”. Erre már röviden hivatkoztam a legújabb lejárató cikk ismertetése kapcsán, amelyben Morvai szexuális élete és civil bizottsági keresménye volt a „téma”. A nyúlfarknyi hírlapos szöveg Völgyesi Miklóst, a Legfelsőbb Bíróság egykori tanácselnökét, a Civil Jogász Bizottság egykori társelnökét idézi, aki már 2007 decemberében számon kérte Morvai Krisztinán, hogy 2004-ben felmerült a neve az esélyegyenlőségi miniszteri posztra. Aztán megtudjuk azt is, hogy az Október 23. Bizottság Alapítvány felhívással fordult a dolgozó néphez, hogy ne osszák meg a nemzeti oldalt, csak a Fideszre voksoljanak. Völgyesi Miklós szerint ez azért fontos, mert az igazi változásokhoz kétharmados törvénymódosítások szükségesek, ezekhez a módosításokhoz tehát kellő mértékű felhatalmazást kell kapnia a Fidesznek. Végül Völgyesi Miklós pénzügyekre is kitért, idéztem már korábban, most újfent idemásolom a tudósítás ide vonatkozó részét:
„Morvai Krisztináról szólva kiemelte, hogy a Medgyessy-kabinet külsős tanácsadójaként felvett 960 ezer forint csak aprópénz volt ahhoz képest, amit a 2006-os események után jogvédő szolgálataiért zsebre tett.”
Előző – a gondola.hu cikkét ismertető – írásomat azzal zártam: jó lenne, ha Morvai Krisztina megszólalna ebben az ügyben. Lehet, hogy korábban félreérthetően fogalmaztam, ezért most pontosítok. Nem a neki kiutalt, állítólag több milliós összeg itt a lényeg. Másról van szó. A gondola.hu cikke ugyanis azt sugallja, hogy míg mások jóval kevesebb összegért, sőt ingyen vállalták a munkát a civil bizottságban, addig Morvait a pénzéhség hajtotta. Tehát erre kellene csattanós, igazán ütős választ adnia Morvai Krisztinának. Ez ugyanis közügy, hiszen Morvait éppen jogvédő tevékenységéért tisztelik oly sokan. E tisztelet okán lenne jó, ha válaszolna a vádakra, s talán arról is beszélhetne, hogy a legújabb vádaskodások mögött mi minden húzódik meg. Nekem ugyanis van sejtésem arról, hogy mi áll a „pénzügyi” vádak mögött, de arról szólni most nem óhajtok.
Az a gyanúm, holnap Morvai magánéletének intim részletei, valamint korábbi ún. „pénzügyei” kerülnek terítékre a Magyar Hírlapban (a jobbikos Kovács Béla állítólagos „állambiztonsági” múltja mellett, természetesen). Hogy stílszerű legyek: holnap, nagypénteken Morvait fogja „keresztre feszíteni” a Széles-féle zsoldossereg. Lehet, hogy tévedek. De valami azt súgja, ezek nem fognak leállni. Nemcsak nagypénteken, de nagyszombaton sem. A Széles-zsoldosok már csak ilyenek. Nekik csak egy istenük van: a cél. Amely szentesít minden eszközt.
Falusy Márton – HunHír.Hu