Április elseje van, de a fenti címet kéretik komolyan venni. Mert nem áprilisi tréfa. Tegnap, március 31-én Széles-gazda lapja sajtótörténeti kuriózummal rukkolt elő: az újság egyik oldalán egész oldalas interjú keretében támadta az ún. „újpogányságot”, aztán egy féloldalas hirdetésben rögvest reklámozta is azt. Írtam már korábban a hírlapos üzemzavarokról. Most többről van szó. Ha a kedves Olvasó írásom végére ér, érzésem szerint harsány kacajjal jutalmazza majd a nem mindennapos hírlapos teljesítményt. Lássuk hát, mekkora káosz uralkodik Széles-gazda lapjában.
A hírlap tegnapi száma egész oldalas interjút közölt Osztie Zoltán atyával, a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének (KÉSZ) elnökével. Írtam már erről a szövegről, nem óhajtom ismételni magam. De hogy emlékezetünket felfrissítsük, idézzük fel az interjú végét, Osztie atya utolsó mondatait.
„Az úgynevezett újpogányságot vallók vissza szeretnék fordítani a történelem kerekét abba az időbe, amikor Szent István műve még nem jött létre. Az első, felkent, apostoli királyunk helyett Koppányt választanák. Csakhogy, ha ez a most megfogalmazott vágyuk akkor teljesült volna, ma nem is létezne a magyar nemzet. Az újpogányság nem mást, mint a keresztény magyar állam tagadását jelenti. Az ezt valló ember tehát szemben áll az egyházzal, ugyanakkor negligálja az elmúlt ezer esztendő történetét. Ennek a mozgalomnak van egy vallási iránya, amely keresztény zarándokhelyeink mellett pogány kultuszok formájában jelenik meg. Van egy nemzeti iránya, ez a koppányi, Krisztus párthus hercegsége mellett kardoskodó tévtanokat jelenti. Ebből következik az antiszemitizmus. És végül van egy politikai vetülete, ez pedig a Jobbik. Mindezek gyökere ugyanaz. A KÉSZ előadás-sorozata ezzel szemben azt kívánja bemutatni, hogy a kereszténység és a magyarság elválaszthatatlanul összetartozik, ez ezer éve így van.”
A fenti idézetből jegyezzük meg jól a „Krisztus párthus hercegsége mellett kardoskodó tévtanok”-ra való utalást, amelyből Osztie atya szerint természetes módon „következik az antiszemitizmus”.
Az Osztie atyával készült interjú a Magyar Hírlap említett lapszámának ötödik oldalán jelent meg. Ha a lebilincselő interjú elolvasása után a hírlapos olvasónak netán kedve szottyant elmélyülni az ún. „újpogányság” tanaiban, könnyű helyzetben találta magát. Mindössze annyi volt a teendője, hogy a Széles-lap tizedik oldalán megjelent fél oldalas hirdetésen komolyan elmerengett. Mert a hirdetés fejlécében ezt olvashatta: „SZKÍTIA KÖNYVEK”. Már a jelző is az ezer éves, keresztény magyar államot idézi fel bennünk, ugye? A hirdetésben megtaláljuk a bolthálózat budapesti címeit, és mivel arról is értesülünk, hogy „a Magyar Ház Kiadó minden könyvére 10 % kedvezmény”-t kapunk, ellenállhatatlan késztetést érzünk arra, hogy ellátogassunk a www.szkitia.hu honlapra. Ahol aztán bőséggel csemegézhetünk a kereszténység és magyarság ezer éves kapcsolatát taglaló, polgári-kereszténydemokrata szellemiségű művek gazdag választékából.
De mielőtt a csemegézésbe belefogunk, az is érdekel minket: mi is ez a Szkítia, s mi is ez a Magyar Ház Kiadó?
Az említett bolthálózat és kiadó – Bencsik András érdekeltségi körébe tartozik. A Demokrata című hetilap főszerkesztőjéről van szó. Emlékszünk jól, a 2002-es választások idején – tehát még miniszterelnökként – ezt az orgánumot ajánlotta a polgári érzelmű állampolgárok figyelmébe Orbán Viktor. Az ajánlás nem is maradt hatástalan: 2003-ban már heti 60 ezer példány kelt el a polgári-kereszténydemokrata szellemiségű Demokratából. A lap szerkesztősége elegáns helyen működik. 2001 nyara óta. Ekkor, tehát az Orbán-kormány idején a Halász János fideszes képviselő vezette parlamenti albizottságtól ingyenes használatra kapta meg a Bencsik nevével fémjelzett Magyar Ház Alapítvány az Andrássy út 124. szám alatt található villa egy teljes szintjét. Bencsik vállalkozásai sikeresek voltak: nemcsak a lap ment jól, hanem könyvkereskedelmi hálózata is kiépült. Ráadásul kiadói tevékenysége is eredményes volt, hiszen belevágott Badiny Jós Ferenc életműsorozatának a kiadásába, miután egy más nevű alapítvány 2002. augusztus elsején megvásárolta a kiadói jogot. A Bencsik tulajdonolta Magyar Ház Kiadó adta ki 2003-ban Badiny Jós egyik legismertebb művét: „Jézus király a Pártus herceg”.
Visszatérve a Magyar Hírlapban tegnap megjelent fél oldalas reklámhoz: ha a kedves Olvasó ellátogat a reklámban szereplő honlapra, megtalálja Badiny Jós valamennyi, a Magyar Ház által eddig kiadott művét. Köztük a „Jézus király a Pártus herceg”-et is. Sőt rövid ismertetőt is olvashat arról, miért is érdemes beszerezni ezt a művet. Íme:
„A sumér kultúra és a magyar őstörténet neves kutatója bebizonyítja a sumér-szkíta-pártus-hun-magyar rokonságot, és Jézus e rokonságból való származásának titkáról rántja le a leplet.”
Hogyan is fogalmazott Osztie Zoltán atya az ún. „újpogányságról” a hírlapos interjúban? „Van egy nemzeti iránya, ez a koppányi, Krisztus párthus hercegsége mellett kardoskodó tévtanokat jelenti. Ebből következik az antiszemitizmus.” Érdekes: a Magyar Hírlap azt a kiadót reklámozza, amely a „Krisztus párthus hercegsége mellett kardoskodó” alapmű kiadója. Amely mű tévtanaiból természetesen antiszemitizmus következik – legalábbis Osztie atya szerint.
De ha már a Magyar Hírlap reklámjának jóvoltából ellátogattunk a Szkítia honlapjára, ne csak Badiny Jós műveit keressük ki az ún. „újpogányságban” való elmélyülés okán. A honlapon látni, hogy itt is van TOP 10. Nézzük, mit lelünk a toplistán. Íme egy igazi, kétharmados többségű keresztény alapmű. Egészen friss kiadás, 2009-ben dobta piacra a Bencsik-féle kiadó. A szerzője: Bíró Lajos. S a sokat eláruló cím: „A magyar Jézus és a zsidókereszténység bukása”. A Szkítia honlapján egy kis kedvcsináló is olvasható a könyv borítója alatt:
„A legendás – sokakban szőrborzolódást kiváltó – tabukat döntögető, mégis sokáig elhallgatott alapmű, az úgy nevezett Bíró-Biblia kibővített kiadása. Pontosan dokumentált tények, megdöbbentő felfedezések, ezen kényesnek számító kérdéskörről. Alapmű, mindenkinek ajánljuk.”
Nem ismerem ezt a szőrborzolódást kiváltó alapművet, ezért nem is tudok róla véleményt mondani. De úgy gondolom, már a könyv címe is szőrborzolódást idéz elő Osztie Zoltán atyán. Vagy tán tévednék?
Nem kotorászom tovább a Szkítia honlapján, nem akarok túl hosszan locsogni. Adalékul a fentiekhez még csak annyit: Bencsik András a Fidesz tagja. Igaz, korábban ő is – Huth Gergely nemzetes uram szavaival élve – „MSZMP-s vitéz” volt, de ez nem baj, mert a Kádár-párt polgári, kereszténydemokrata szárnyában vitézkedett. Amikor rádöbbent, hogy itt az idő, rögvest belépett a Fideszbe. Annak is a kulturális tagozatába, ahol vélhetően a tagozat „újpogány” altagozatát építgeti kétharmados reményben.
Mondókám végére értem, most összegzem a fentieket. Osztie atya szerint a Jobbik az újpogányság „politikai vetülete”. Osztie atya szerint a polgári, kereszténydemokrata pártszövetségre kell voksolnia „minden felelősen gondolkodó, keresztény magyar embernek”. A Fidesz egyik kulturális embere, Bencsik András olyan műveket jelentet meg, amelyek az ún. „újpogányság” alapművei (lásd Jézus pártus hercegségét). Bencsik András „újpogány” műveket megjelentető kiadóját az a Magyar Hírlap reklámozza, amelyben Osztie atya az ún. „újpogányság” ellen emeli fel a szavát. Nincs itt némi zűr? Aprócska káosz?
Egyetlen válasz van a kérdésemre. Nincs itt semmi zűr. A Fidesz polgári és kereszténydemokrata. Tehát Bencsik is az. Tehát a Bencsik által kiadott művek szerzői is polgári, kereszténydemokrata értékrendűek. Badiny Jós és Bíró Lajos művei tehát azt a felfogást hirdetik, hogy – idézem Osztie atya szavait – „a kereszténység és a magyarság elválaszthatatlanul összetartozik”. Ezért bizton remélem, hogy a KÉSZ – Osztie atya által emlegetett – előadás-sorozatán Bencsik András is szót kap majd egy kis szőrborzolódás erejéig. S előadásáról majd a Széles-lap is részletes tudósítást közöl.
Már csak azt nem értem, hogy a Jobbik miért „újpogány”? Nézem, nézem a Barikád című lapot, ott bizony nem hirdet a Szkítia. Itt rejlik a megoldás kulcsa: ha Bencsikék majd hirdetnek Pörzse Sándoréknál, akkor azonnal megjön Osztie atyától is a jóváhagyó áldás. Munkára fel hát, kedves Barikád!
Falusy Márton – HunHír.Hu