Amint a HunHír is közölte, a szektatévé egy beszélgetős műsorukra hivatkozva, Karsainak tulajdonítva a szavakat azt állította Horthyról, hogy tömeggyilkos és népirtó. Erőt vettünk magunkon és megnéztük az ominózus műsort. S lám: Karsai Hitlerrel kapcsolatban használja a „tömeggyilkos, népirtó” jelzőket, nem pedig Horthyt minősíti ezekkel a szavakkal. Nem kedvelem Karsai Lászlót, a műsorban kifejtett véleményét sem osztom, de az atv eljárását, Karsai szavainak meghamisítását nem hagyhatom szó nélkül. Mert Karsai iránti ellenszenvem ide vagy oda – Karsai mást mondott.
Amint arról a HunHír is beszámolt, Karsai László és Molnár Judit történészek az egyik szélsőbalos tévécsatornán fejtették ki véleményüket az Árpád-sáv és a turul régi és mai használatáról.
Karsai László a lebontásra ítélt, de még ma is álló, budai Turul-szoborról azt mondta, azt nemcsak azért kell elbontani, mert engedély nélkül épült, hanem azért is, mert a turul önmagában félelmet kelt. A túlélőkben, meg bizonyára a túlélők túlélőiben és így tovább. A Karsai szerint félelmet keltő madár ugyanis szélsőjobboldali, antiszemita szárnyas. Megint tanultunk valamit.
Karsai locsogását nem akarom hosszan ismertetni, csupán Horthy Miklósról mondott szavait szeretném hitelesen idézni, ugyanis a szöveg leirata és az élő adásban elhangzottak között jelentős eltérést találtam. Világosabban fogalmazva: az említett szélsőbalos tévécsatorna (az atv) saját honlapján meghamisította Karsai László szavait (és a HunHír is ezt a szöveget vette át). Szó szerint idézem, mit mondott a műsorban Karsai:
„Azok, akik Horthyban nem a tömeggyilkos, népirtó Hitler szövetségesét látják, hanem egy országgyarapító nagy hőst, a keresztény hitnek a terjesztőjét, azok nincsenek tisztában a történelmi tényekkel.”
És íme az atv.hu hamisítása, amit nem mondott Karsai, de idézőjelek közé emelve, neki tulajdonítják a szavakat:
„Aki Horthyban nem a tömeggyilkos, népirtó, Hitler-szövetségest látják, hanem ország gyarapító nagy hőst, azok nincsenek tisztában a történelmi tényekkel.”
Látható, hogy a műsorból készült cikk szövege az eredeti jelentést kiforgatva adja vissza Karsai László szavait. A szövegben idézőjelek között – tehát a szavakat Karsainak tulajdonítva – „tömeggyilkos, népirtó, Hitler-szövetségest” olvasunk, ami annyit jelent, hogy maga Horthy volt tömeggyilkos, népirtó. Ez vaskos hazugság, első pillantásra tudtam, hogy Horthyról ilyet még Karsai László sem mondhatott. S igazam lett: Karsai Hitlerrel kapcsolatban használja a „tömeggyilkos, népirtó” jelzőket, nem pedig Horthyt minősíti ezekkel a szavakkal. Nem kedvelem Karsai Lászlót, a műsorban kifejtett véleményét sem osztom, de az atv eljárását, Karsai szavainak meghamisítását nem hagyhatom szó nélkül. Mert Karsai iránti ellenszenvem ide vagy oda – Karsai mást mondott.
Karsai arról is beszélt, hogy a Horthy-kultusz az Antall-kormány idején kezdődött, ők voltak azok, akik „állami pompával újratemették Horthy Miklóst”, s „ők tették a Szent Koronát az alkotmányba a Kossuth-címer helyett”. Az első állítással nem érdemes foglalkozni: Karsainak – és elvbarátainak – közel húsz éve újra s újra a Horthy-temetéssel van baja, azzal nem, hogy Kádár Jánost 1989-ben „állami pompával” temették el, s temetés előtt holttestét fel is ravatalozták a pártközpontban. Mellesleg Horthy Miklós temetése – ellentétben a tömeggyilkos, népirtó Kádáréval – nem állami temetés volt, ezt Karsai éppúgy tudja, min én. Karsai második kijelentése viszont figyelemre méltó (s ezt a műsor szövegének az atv honlapján olvasható leirata nem tartalmazza). A Horthy-kultusz jeleként értelmezi azt a tényt, hogy az Antall-kormány idején a Szent Koronát „tették” az alkotmányba, s nem a Kossuth-címert. Tehát: Karsainak Szent István koronájával van baja. Az már maga a Horthy-kultusz, rasszizmus, antiszemitizmus, miegyéb. Elszólta magát szegény Karsai: őt nem csak a Szent Korona, hanem az általa fémjelzett magyar múlt is zavarja. Teljesen meghibbant.
Karsai László – tiszta pillanataiban – általában visszafogottan, indulatoktól mentesen szokott nyilatkozni. Most azonban egy kicsit (nagyon) túllőtt a célon. Nemcsak a magyar címer ügyében. A műsor vége felé a múlt vasárnapi Jobbik-rendezvény kapcsán arról beszélt, hogy Horthy Miklós vitte háborúba az országot, tehát az ő felelőssége is a pusztulás, s ezt a történész Vona Gábornak jobban kellene tudnia, mint „az általa vezényeltetett szerencsétlen csürhének”. Karsai szerint tehát a Horthy Miklós kilencven évvel ezelőtti budapesti bevonulására emlékezők tömege: „szerencsétlen csürhe”. Amely csürhét Vona Gábor „vezényelteti”. Figyeljünk jól: nem „vezényli”, hanem valakivel vagy valakikkel „vezényelteti”. Kivel vagy kikkel? Megannyi rejtély. Színtiszta összeesküvés-elmélet.
Ez tehát az „értelmiségi” Karsai László véleménye a Horthy Miklósra emlékezőkről. Tudjuk, a Karsai-félék minden évben megtartják Az Élet Menete című roadshow-t. A deportált zsidók emlékére vonulnak keresztül a városon, akadályozva a közlekedést. A nem-zsidók, a Gulagra deportált százezrek emlékére ezek nem szoktak menetelni. A Karsai-féle „szerencsétlen csürhe” faji alapon emlékezik, s faji alapon menetel. Pedig a történész Karsainak tudnia kellene, hogy halottak között faji alapon különbséget tenni – szintén rasszizmus. Az ő „szerencsétlen csürhéjük” esetében zsidó rasszizmus.
A végére hagytam a poént. Korunk egyik legkiválóbb, s – Karsaival ellentétben – széles körben ismert, világhírű történészének a szavait idézem Horthy Miklós és a „holocaust” kapcsolatáról.
A zsidó származású, híres brit történész, Martin Gilbert 2002-ben vaskos könyvet jelentetett meg ezzel a címmel: The Righteous – The Unsung Heroes of the Holocaust („Az Igazak – A Holocaust meg nem énekelt hősei”). A kötet azoknak kívánt emléket állítani, akik a második világháború alatt zsidók életét mentették meg. Köztudott, hogy az izraeli Yad Vashem intézet A Világ Igaza címmel tünteti ki mindazokat, akik a világháború éveiben zsidó életet mentettek meg. Az említett Gilbert-kötet végén található, 2002. január elsejei adatok szerint ezt a kitüntetést Magyarországon 587, Romániában 48, Németországban 358, Olaszországban 295 személy kapta meg. Nem is állunk hát olyan rosszul a zsidómentés terén.
De térjünk a lényegre. Gilbert könyve országonkénti bontásban tárgyalja a zsidómentő akciókat. A Magyarországról szóló – idehaza kevéssé ismert adatokban bővelkedő – fejezet élén a szerző Horthy Miklós politikáját jellemezve ezt írja:
„Magyarország kormányzója, Horthy Miklós admirális – aki bár Németország katonai szövetségese volt, de sohasem támogatta szolgai módon a nácik faji politikáját – kétszer is visszautasította Hitlernek azt a személyes kívánságát, hogy a magyarországi zsidókat Németországba deportálják. A német katonai megszállás nélkül nem történt volna deportálás Auschwitzba.”
Az utolsó mondat a lényeg. Ismételjük meg még egyszer, más szavakkal: ha a német csapatok nem szállják meg Magyarországot, senkit sem deportáltak volna Magyarországról Auschwitzba. Ezt állítja a zsidó származású brit történész, Őfelsége lovagja, Sir Martin Gilbert. Ő – ismétlem – világszerte nagy tekintélynek örvendő történész. Karsai nem az. Legfeljebb az atv háza táján, ahol még a szavait is meghamisítják az atv bölcsei.
Falusy Márton – HunHír.Hu