Feketébe öltözött, símaszkot viselő idegenek jelentek meg a nyáron egy törökszentmiklósi asszony házában, akit bántalmaztak miközben pénzt követeltek tőle. Még az érkező segítség sem tudott mit tenni a túlerővel szemben, hiszen az asszony hozzátartozóját is összeverték a támadók. A szegregáció ellen üvöltöző alapítványok és jogvédők természetesen most is lapítanak, mint szar a fűben.
Az ügy igen rejtélyes volt, hiszen a hatóság is szűkszavúan nyilatkozott akkor az esetről. Egyedül annyit lehetett tudni helyi beszámolók alapján, hogy az asszony munkaközvetítéssel foglalkozott, a támadás napján volt a kifizetés. Egyes vélemények szerint ez a tény vonzotta a rablókat is. A rendőrség rövid időn belül már nyomon volt, végül októberre már mind a három gyanúsított rács mögé került.
– A vizsgálat elején nagyon kevés információ állt a nyomozók rendelkezésére – kezdte Fejszés Ferenc százados, nyomozó alosztályvezető, aki felhívta a figyelmet arra, hogy bizonyos részletek a nyomozás érdekeire való tekintettel továbbra sem mondhatóak el, annak ellenére, hogy a gyanúsítottak most. – A tanúvallomások alapján az eseményeket úgy lehetett rekonstruálni, hogy június 10-én este fél tizenegy körül három ismeretlen, fekete ruhába, símaszkba öltözött férfi jelent meg a sértett törökszentmiklósi házában, ahol a nőt bántalmazták, miközben pénzt követeltek tőle. A hölgy elmondása szerint földre teperték, miközben kutattak a pénz után. A segítségére érkező testvérét szintén bántalmazták, több alkalommal megütötték, akit az eset után kórházba kellett szállítani – mondta.
A rablók végül megszerezték azt, amiért jöttek, több millió fortinttal távoztak a helyszínről. A támadást követően azonnal értesítették a rendőrséget. A nyomozók elkezdték az ügy felgöngyölítését. A széleskörű adatgyűjtés végül meghozta az eredményeket.
– Kezdetben százötven személy volt a látókörünkbe, mert a tanúk egyöntetűen állították, megfelelő információkkal, helyismerettel rendelkeztek a támadók – folytatta Fejszés Ferenc. – Így ennyi ember tudott arról, hogy a sértett ezen a napon nagyobb összegű készpénzt tart az otthonában, hiszen az általa vezetett munkaerőközvetítő cég az adott napon végez kifizetéseket a munkavállalók felé. Elsősorban ezeket a személyeket monitoroztuk, de más szálakon is zajlott a nyomozás. Azt is sikerült megállapítani, hogy feltételezhetően helyi személyekről van szó, hiszen a menekülés során nem járművel, hanem a szomszédos kerítéseken átmászva hagyták el a helyszínt, ezzel is igazolva helyismeretüket – tette hozzá.
Végül szűkült a kör, és eljutottak ahhoz a három személyhez, akik összefüggésbe hozhatóak a rablással. Volt, aki közülük már került összeütközésbe a törvénnyel hasonló cselekmények miatt. Sőt, a tanúvallomások alapján elkészített személyleírás is illett a három személyre, akik közül az egyiket október másodikán el is fogták Törökszentmiklóson.
– A gyanúsított meghallgatása során elismerte a bűncselekmény elkövetését, beismerő vallomást tett – mondta az alosztályvezető. – De két társa is hamar meglett, hiszen másnap, egy összehangolt akció keretében az ország különböző pontjain egy időben sikerült lecsapni rájuk. A házkutatások során több bizonyíték is előkerült, többek között az a ruházat is, amelyet feltételezhetően az elkövetéskor is használtak.
Ezek a bizonyítékok is alátámasztották, hogy előre kitervelték a bűncselekményt, hiszen egyforma volt az elkövetéskor a ruházatuk. A begyűjtött bizonyítékokat jelenleg is szakértők elemzik, vizsgálják. A három férfival szemben rablás minősített esetének elkövetése miatt folyik az eljárás, majd indítványoztuk előzetes letartóztatásukat, melyet a Szolnoki Járásbíróság vasárnap el rendelt – mondta, majd hozzátette, hogy a nyomozás jelenlegi állása szerint ez a három férfi egy korábban, egy évvel ezelőtt elkövetett rablási üggyel is összefüggésbe hozhatóak, azonban mindenre majd a nyomozás lezárása után derül fény.
szoljon.hu
Hunhír.info