- HUNHÍR.info - http://hunhir.info -

Felfüggesztett börtönbüntetést kapott a feleségverő Knézy Jenő

Nem utazhat Brazíliába, így nem is tudósíthat a labdarúgó-világbajnokságról Knézy Jenő (41), akit felfüggesztett börtönbüntetésre ítéltek volt felesége bántalmazása miatt.

Mint a Blikk megtudta, a Knézy egy ideig nem kerülhet képernyőre. Ezt ő és az MTVA sajtófőnöke is megerősítette, de a bírósági ügyet egyikük sem kommentálta.

Knézyt a felesége 2008 augusztusában jelentette fel. A sportriporter ellen súlyos testi sértés kísérlete és könnyű testi sértés miatt indult büntetőeljárás. Az asszony elmondása szerint a férfi súlyosan bántalmazta, az állkapcsát is eltörte. A kommentátort 2011-ben 10 hónap börtönre ítélték, ezt 3 évre felfüggesztették, de a másodfokú döntés hatályon kívül helyezte az ítéletet. Mint kiderült, az ügy nemrég visszakerült első fokra, s a bíróság egy hónapja hozott döntést a tévésről.

A döntés nem jogerős, a sportriporter fellebbezett – mondta el dr. Zamecsnik Péter, Knézy volt feleségének ügyvédje. A riporter védője nem kívánt megszólalni az ügyben a lapnak.

Hunhír.info