- HUNHÍR.info - http://hunhir.info -

Ne dőljenek be neki! A vízminőség-ellenőrzés csak ürügy volt…

Dunaújváros – Egyre rafináltabb módszerekkel próbálnak a fosztogatók bejutni a lakásba – főleg az idős egyedülállókhoz. Most a vízzel próbálkoztak.

Egy fogyasztó hívta fel a Dunaújvárosi Víz-, Csatorna- és Hőszolgáltató (DVCSH) Kft. dolgozóinak a figyelmét arra, hogy minden jel szerint csaló telefonált az idős szüleinek. Az illető vízminőség-vizsgálat miatt szeretett volna időpontot egyeztetni, majd személyes adatokra volt kíváncsi, arra, mennyien laknak a lakásban, hány évesek… A telefonáló egyedül élő idősekre vadászott. A bejelentkezéses módszerrel az esélyeit növeli, mert a csak úgy becsengető idegent nem engedi be a nyugdíjas, de az előre bejelentkezőt készségesen fogadja.

A DVCSH ügyvezető je, Pikóné Perjési Irén szavai is gyanút támasztják alá, hogy a telefonáló nem járt becsületes úton. A vízszolgáltató munkatársai ugyanis nem végeznek vízminőségi vizsgálatot. Régen az ÁNTSZ, most a Veszprém Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Szakigazgatási Szerve vizsgálja a víz minőségét, de nem a lakásban, hanem a városi elosztó hálózaton.

D.H.

Hunhír.info