- HUNHÍR.info - http://hunhir.info -

Idén is bőven lesz M0-ás elhullás – sajnos!

Nyár elejétől fokozatosan megnyitják a forgalom előtt az M0-ás autóút új pályáját az M6-os sztrádától Törökbálintig. Az útavatás pontos időpontja még nincs meg – írja a Népszabadság.

Az autósoknak azonban egyelőre két-két sávval kell beérniük, mert az új betonburkolat mellett futó régi aszfaltot fel kell ugyanis újítani.

Az állami beruházónál már készülnek a fővárost délről elkerülő gyorsforgalmi út 11 milliárd forintból megépült új pályájának megnyitására. Várhatóan júniustól használhatják majd a járművek az M6-os autópálya diósdi becsatlakozásától a törökbálinti M7-es csomópontig vezető, betonból épült sávokat.

Az 1994 tavaszán átadott négy elhasználódott sávot pedig őszig felújítják. A lap úgy tudja: a felújításra tavaly év végén kiírt közbeszerzési eljárás eredményét a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő néhány napon belül kihirdeti.

A már elfogadott menetrend szerint az M6-os autópálya irányából az M1-es felé tartó gépkocsikat a felújítás első ütemében átterelik az új betonpályára. Eközben az ellenkező irányban közlekedők számára nem változik semmi.

A nyár közepén induló második ütemben az M1-es felől az M6-os felé autózókat a régi pálya már felújított, illetve az új betonburkolat legbelső sávjára vezetik. Vagyis az ellenkező irányban haladók három sávjából a legbelsőn megfordul a közlekedés iránya. Az új terelés kialakítása után az útépítők belevágnak a régi aszfaltburkolat két jobboldali sávjának a rendbetételébe.

Ha ezzel végeztek, minden a helyére kerül: az M0-s elsőként autópályává szélesített szakaszán a várakozások szerint szeptembertől léphet életbe a végleges forgalmi rend. A kocsik mindkét irányban három forgalmi sávon haladhatnak, és rendelkezésükre állnak majd a leállósávok is.

Később megépítik a második pályát az M6-os autópályától az M0-s keleti szektorának M5-nél lévő végpontjáig, a tervek szerint 2013 nyarára.

Hunhír.info