- HUNHÍR.info - http://hunhir.info -

Iszonyúan diszkriminálják a dohányosokat

A nemmel szavazók úgy látszik, mást szívnak. Torokra! Az Országgyűlés kedden 271 igen szavazattal 37 ellenében, illetve 14 tartózkodás mellett módosította a nemdohányzók védelméről szóló törvényt.

Így 2012. január elsejétől tilos a dohányzás közforgalmú intézményekben – a többi között a szórakozó- és vendéglátóhelyeken -, a munkahelyeken, a közösségi közlekedési eszközökön és a megállókban, az aluljárókban és a játszótereken.

Nem jelölhető ki dohányzóhely a közforgalmú intézmények és a munkahelyek zárt légterű helyiségeiben, valamint a vonatokon sem. Dohányzóhelyet csak szabad levegőn, a bejárattól öt méterre lehet kijelölni, kivéve azokat a vendéglátóhelyeket, ahol erre kizárólag közvetlenül a bejárat előtt van lehetőség. Továbbra is rá lehet gyújtani a szabadtéri szórakozóhelyeken és a kerthelyiségekben.

Szabadtéren sem lehet dohányzóhely közoktatási, gyermekjóléti és gyermekvédelmi intézményekben, továbbá egészségügyi szolgáltatónál.

A dohányzási tilalom betartását az ÁNTSZ ellenőrzi, megsértése esetén – három hónap türelmi idő után – egészségvédelmi bírságot szab ki.

Wittner Mária nem hajlandó leszokni, egy másik fideszes képviselő, Sebestyén László viszont azt nyilatkozta a Független Hírügynökségnek a dohányzást szigorító törvény csak megerősítette abban, amit feleségének ígért: abbahagyja a cigarettázást. Mindezt az országgyűlési képviselők a keddi zárószavazás előtt mondták. Wittner Mária közölte: 55 éve dohányzik, jók a génjei, bírja a cigarettát, és nem mond le róla. Ezért előre jelezte: tartózkodni fog.

Nemmel szavazott húsz szocialista és tizenöt jobbikos képviselő mellett a kereszténydemokrata Rubovszky György és a független Molnár Oszkár. Wittner mellett tartózkodott Karvalics Ottó (KDNP), valamint hét jobbikos és öt MSZP-s képviselő. Három kormánypárti politikus – köztük Harrach Péter kereszténydemokrata frakcióvezető – bár jelent volt az ülésteremben, nem szavazott. Megszavazta viszont az indítványt tizenhárom szocialista (így például Gyurcsány Ferenc és Lendvai Ildikó), tizenhét jobbikos és nyolc LMP-s politikus.

Bakos Emil, az Országgyűlés gazdasági főigazgatója közölte: a jövőben dolgozzák ki a megoldást, hogy hogyan oldják meg a dohányzó képviselők ügyét. Hangsúlyozta: a törvény szerint fognak eljárni. Gondoljuk, hogy ők éppen úgy bagózhatnak, mint eddig.

Hunhír.info