- HUNHÍR.info - http://hunhir.info -

Polgármesteri hivatalokba tört be egy pusztaszabolcsi cigány bűnbanda

Öt Fejér megyei település polgármesteri hivatalának melléképületeibe tört be a gyanú szerint az elmúlt egy hónap során egy négytagú pusztaszabolcsi cigány bűnbanda. A természetesen büntetett előéletű gyanúsítottakat a hét végén fogták el a rendőrök – közölte a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság hétfőn.

A tettesek jártak Lovasberényben, Felcsúton, Száron, Válon, valamint Vértesacsán, utóbbi helyszínen kétszer is. Mindegyik esetben a melléképületbe hatoltak be, fűkaszákat, benzint és gázolajat vittek el. Az egyik betörés után, menekülésük közben egy polgárőrnek részben sikerült megjegyeznie az általuk használt gépkocsi rendszámát, a bicskei rendőrök így jutottak el a gyanúsítottakhoz.

A 17, a 18, valamint a 26 éves pusztaszabolcsi cigány férfiakat és a bűncselekményeknél sofőrként közreműködő 39 éves, szintén pusztaszabolcsi cigány nőt a nyomozók a hét végén fogták el. Az adatok szerint a négytagú csoport eddig kilenc betöréssel gyanúsítható, s a rendőrök vizsgálják, hogy más bűncselekményekkel is összefüggésbe hozhatók-e.

HunHír.Hu