— Megdöbbentő bejelentés történt! — mondta a telefonba egy indulatos hang. — Most derült ki, hogy a rendőrség megszüntette a nyomozást a Kalampár-család ellen, pedig egy egész város színe előtt zajlik mindaz, amit művelnek! A megyei főkapitány-helyettes éppen az előbb jelentette be a lépést. Az egész megyei rendőri vezetést azonnal le kell váltani, mert elszabadul a pokol.
— Egyszerűen nem értjük a dolgot! — folytatódott a telefonon megkezdett beszélgetés néhány nappal később, immár személyesen, a helybéli Ipacs Norberttel. — Naponta észleljük a városban, hogy miként tartanak embereket állati sorban Kalampárékék, pontosan látjuk, miket művelnek, erre azt kell hallanunk, hogy nem történik bűncselekmény. Megdöbbentő! Elkeserítő!
Az elmúlt hónapokban több alkalommal is kiemelten foglalkoztunk a Kunszentmártonban folyó modern kori rabszolgatartási ügyekkel. Megírtuk azt is, hogy a városban élő K. család portáján békési, majd pedig Jász-Nagykun-Szolnok megyei rendőrök is házkutatást tartottak az utóbbi időben, és a szolnokiaknak három méltatlan körülmények között tartott embert sikerült is kiemelniük a K. család tartásából. Közülük ketten szociális otthonba kerültek, a harmadikuk pedig hazatért szülővárosába, Hódmezővásárhelyre.
A kunszentmártoni képviselő-testület május végi ülésére, az egyik napirendi ponthoz, meghívták Fekete Miklós Jász-Nagykun-Szolnok megyei főkapitány-helyettest, bűnügyi igazgatót is. Víg László önkormányzati képviselő, felhasználva az alkalmat, megkérdezte az igazgatótól, hogy hogyan áll a Kalampárék ügyében néhány hónappal előbb elrendelt nyomozás. Ekkor hangzott el a nyomozás megszüntetéséről szóló bűnügyi igazgatói bejelentés.
— Ebben az ügyben az eljárást a főkapitányság bűnügyi igazgatósága indította — válaszolta a testületi jegyzőkönyv tanúsága szerint Fekete Miklós a képviselőnek. — A közeli napokban az eljárás befejezésére került sor. Eljárásjogi megfogalmazás szerint azért, mert a cselekményről, amely miatt a nyomozást indítottuk, kiderült, hogy nem bűncselekmény.
Ehhez el kell mondanom azt, hogy bizonyos információkat, például a bűncselekmény elkövetésekor megvalósuló tényeket, körülményeket, elsődlegesen azoktól lehet beszerezni és elvárni, akik az ügy érintettjei. Az ügyben meghallgatott tanúk, elméletileg sértettek részéről nem hangzott el olyan tényállítás vagy körülmény, amiből ellenük bűncselekmény elkövetésére következtettünk volna.
Az intézkedéssorozat kiterjedt volt, hiszen a társhatóságok közreműködését is igénybe vették a kollégák a nyomozás során. A társhatóságok helyszíni tevékenysége, az azok alapján kialakított véleménye sem hozott felszínre olyan körülményt, ami bűncselekmény megállapításához vezethetett volna — olvasható a jegyzőkönyvben.
A bejelentés nemcsak Ipacs Norbertet késztette telefonálásra, de élénk lakossági visszhangot is kiváltott a városban. Pedig már korábban kiszivárgott: a rendőrök egyszerűen nem találtak K.-ék közismert csicskatelepén egyetlen olyan tanút sem, aki bántalmazásról, erőszakról, fogva tartásról beszélt volna. Kalampárék-ék a jelek szerint okosan, „jól” bánnak azokkal, akikből élnek.
— Ha valaki elégedetlenkedik, azt inkább megitatják, mintsem, hogy bántsák — mesélte korábban az a hódmezővásárhelyi férfi, akit a rendőrök emeltek ki a házkutatás során a család portájáról. — Ha feszültség támad, valakit azonnal a kocsmába küldenek italért, hogy azzal hűtsék le a kedélyeket. Sikerülni szokott…
— A rendőrség tehát lezárta a vizsgálatot — háborgott Ipacs Norbert. — Kalampáék ezzel tulajdonképpen menlevelet kaptak, igazolást arról, hogy törvényes, amit csinálnak. Háborítatlanul folytathatják a csicskáztatást!
Szoljon.hu
HunHír.Hu kommentár:
HunHír.Hu