Orosz maffiózóknak nézte Marian Cozmát és csapattársait a gyilkosság egyik gyanúsítottja.
A Vasárnapi Blikk megtudta: Németh Győző azt vallotta a rendőröknek, korábban nem is hallott a kézilabdásról, a verekedés hevében pedig biztos volt benne, hogy kőkemény szláv bűnözőkkel van dolga. A jobbára cigány verőlegényekből álló maffia tehát mégis üzleti ügy miatt lepte el a Patrióta bárt, s azt
hitte, a tulajdonosok az ukrán maffia segítségét kérték ellenük.
Orosz maffiózóknak nézte Marian Cozmát és csapattársait a gyilkosság egyik gyanúsítottja.
A Vasárnapi Blikk megtudta: Németh Győző azt vallotta a rendőröknek, korábban nem is hallott a kézilabdásról, a verekedés hevében pedig biztos volt benne, hogy kőkemény szláv bűnözőkkel van dolga.
„Érezhetően az a nyomozók feltevése, hogy a védencem egy szervezett csoport tagja, és szándékosan a sportolókat támadták meg. Ha valóban Cozma megölése lett volna a cél, akkor nem kétszáz tanú előtt végeznek vele” – érvelt Mester Csaba, a férfi ügyvédje. Szerinte merő véletlen, hogy a két csapat találkozott egymással a veszprémi bárban. „Németh Győző a balhé kitörésekor azt gondolta, hogy ellenfelei ukrán vagy orosz gengszterek, hiszen a szerb Zarko Sesum és a horvát Ivan Pesic valamilyen, számára ismeretlen szláv nyelven kiabáltak. Ráadásul a kézisek mind jól megtermett, nagydarab emberek voltak” – magyarázta a jogász, hogyan nézhette keleti keménylegényeknek a sportolókat Németh Győző.
A budapesti férfitól hajmintát is vettek a nyomozók – a helyszínen talált nyomokkal vetik össze a szálakat –, BMW autójában pedig kábítószer nyomait keresték a rendőrök, ám semmit sem találtak. Úgy tudjuk, hogy a nyomozók elsősorban Raffael Sándorra – vagy ahogy alvilági nevén ismerik: Szurkálóra – és Németh Győzőre koncentrálnak, feltételezik, hogy az Ausztriában elfogott férfiak valamelyike vitte be a halálos szúrást.
Marian Cozmát két szúrás érte, az egyik a veséjét sértette meg, a másik a szívébe hatolt. A gyilkos kés segítene megoldani a rejtélyt, ám ezt egyelőre nem lelik a rendőrök.
HunHír.Hu – Blikk
HunHír.Hu