A vizelet egyik fő alkotóelemét, az ureát számos atlétaláb kezelésére szolgáló készítmény tartalmazza. Igaz ugyan, hogy felmérések szerint ezek hatékonysága mintegy 40 százalékkal nő, ha a hagyományos gombaölő krémekkel együtt alkalmazzák őket. A zárt közösségekben élő emberek már évszázadok óta ismerik ezt a terápiát.
Az ún. atlétaláb általában sportolókon alakul ki, illetve azokon akik gyakran viselnek zárt lábbelit. Kánikulában, az amúgy is erősebb verejtékezés küvetkeztében fennálló nedvesség elősegíti a gombás fertőzések kialakulását, amit a zárt cipő és a mûszálas zokni viselése tovább fokoz. Nyáron a meleg és magas páratartalom miatt is különösen fontos a nehezen elérhető lábujjak küzti terület szárazon tartása. Az ún. atlétaláb gyakori fertőzés, mely rendszerint a nyári melegben, a fent említett okokból jelentkezik.
Leggyakrabban a 4-5. lábujj között a bőr berepedezik, fájdalmassá válik, viszket, fehérré válik. Később a folyamat éles szélű, hámló, vörös, viszkető elváltozás formájában ráterjed a többi lábujjközre, illetve a lábhátra is.A berepedezett bőrön a véráramba kerülhetnek gombaantigének, melyek a szervezetben allergiás reakciót válthatnak ki, melyek a kézen, lábon szimmetrikusan elhelyezkedő apró, viszkető, vízszerű hólyagok kialakulásához vezethetnek.
A másik fontos szövődmény az, hogy a hámsérüléseken át nemcsak gombák, hanem baktériumok is bejuthatnak, és a nyirokutakon át terjedve orbánc, illetve felületes vénagyulladás, nyirokérgyulladás kialakulását okozhatják. Ezért amint tehetjük, szabaduljunk meg a zárt lábbelitől, vegyünk át papucsot, szandált és pamutzoknit hordjunk mûszálas termékek helyett.
Webbeteg.hu
HunHír.Hu kommentár:
HunHír.Hu