– 73 ezer forint tiszteletdíjat kaptam nettóban havonta – magyarázta a Blikknek Deutsch. – 2006 óta, amióta önkormányzati képviselő vagyok, ezt a pénzt minden hónapban jótékony célra fordítom. Tudom, hogy egy képviselőnek kutya kötelessége részt venni a testület munkájában, én nem tudtam, ezért mondtam le.
A Blikk az Erzsébetvárosi Önkormányzattól megtudta: utoljára 2007. szeptember 21-én volt testületi ülésen Orbán Viktor Fidesz-elnök kabinetfőnöke. A politikus ennek ellenére egy éven át fölvette a képviselőségért járó tiszteletdíjat. – Havonta bruttó 152 250forintot kapott, ami éves szinten 1 827 millió forint – mondta lapunknak Kádi Csaba, a VII. kerületi önkormányzat sajtóreferense. – A testület 17 ülést tartott tavaly szeptember 21-e óta, ám a képviselő egyiken sem jelent meg.
Deutsch mandátumának megszűnése körül is nagy a botrány. Múlt szerdán jelent meg a Népszabadságban a hír: hiányzása miatt elvesztheti mandátumát. A hír megjelenésének napján, október 22-én reggel érkezett egy fax a polgármesteri hivatalba, miszerint lemond a mandátumáról, ráadásul a levél néhány nappal korábbra, október 18ára volt dátumozva.
HunHír.Hu – blikk
HunHír.Hu