Az amerikai légicsapások és a Közel-Kelet anarchiába fullasztása közötti összefüggésekre hívta fel a figyelmet legújabb publicisztikájában Ron Paul volt amerikai kongresszusi képviselő. A globális amerikai agytröszt, a Ron Paul Institute vezetője és tulajdonosa Obama jemeni drón-politikáját bírálta, mondván, hogy az amerikai egységek fegyveresek helyett civilekkel végeznek. De csak erről van szó? Nem! sokkal mélyebb, Magyarországot is érintő összefüggésekről.
Ron Paul szerint az egész amerikai demokráciaexport álságossága áll a jemeni események hátterében, ahol az Obama-adminisztráció minden katonakorú férfit harcosnak tekint. Az amerikai hadsereg hasonló légicsapásokkal támadott több muzulmán országot, köztük Pakisztánt és Afganisztánt. Az amerikai kormányzat azt állítja, hogy a drónok az al-Kaida fegyvereseit likvidálják, de a helyi források szerint civilek voltak a fő áldozatai a légicsapásoknak…
Feltehetnénk a kérdést, hogy mi köze van Magyarországnak a jemeni dróntámadásokhoz, hiszen a magyar közvélemény vélelmezhetően a világtérképen sem tudja elhelyezni az országot. A megoldás kulcsa a demokráciaexport, és az amerikai kormányzati szerveknek például a magyar belügyekbe való beavatkozása azáltal, hogy a helyi emberi jogi viszonyokat, a sajtószabadságot veszik górcső alá és ezekben a kérdésekben marasztalják el hazánkat. De vajon van-e erkölcsi joga egy olyan országnak független és szabad európai államok belügyeibe brutálisan beavatkoznia, amely a nagy szólamok ellenére civilek halálával járó háborús bűncselekményeket követ el a világban. Minden normális értékítélet szerint nincsen.
A szabadság és a demokrácia élharcosai válogatás nélkül gyilkolnak civileket és katonákat az amerikai megszállási övezetekben, és ez mindenképpen nagyobb emberiség elleni, vagy akár morális bűncselekmény, mintha a magyar kormány például azt merészelné tudakolni, hogy milyen célokra használják fel a civilnek mondott szerveződések az amerikai kormányzathoz is közelálló alapítványok pénzét.
Kostás Roland – Hunhír.info