A szakosodott kibeszélőshow-kon kitárulkozó sztárokkal ellentétben a P. Mobil frontembere sokáig némán, méltósággal viselte betegségét: vastagbélrákja miatt tizennégy kemoterápiás kezelést kellett elvégezni rajta ahhoz, hogy egyáltalán műthető állapotba kerüljön. Sokáig közeli munkatársainak sem beszélt a betegségéről – írja a Hardrock.hu.
Schuster Lórántról, aki több mint negyven éve írja a Gesarol, majd P. Mobil dalszövegeit, még közeli munkatársai sem sejtették, hogy beteg; csak életmentő – első – vastagbélműtétje előtt tájékoztatta Hegedűs Istvánt, a portál szerzőjét arról, hogy mi vár rá; a közönség pedig csak hónapokkal később tudhatta meg, miért állt színpadra hónapokig nélküle a népszerű rockbanda.
Csak hosszas nógatásra
Mint Hegedűs írta, „a kereskedelmi televíziók erre szakosodott »kibeszélő« show-műsoraitól megszokott celebkitárulkozással szemben” a frontember zárt körben, mintegy kétszáz fős „kemény mag” előtt beszélt átélt viszontagságairól. Először és utoljára – ahogy akkor mondta, ez alól pedig csak hosszú rábeszélésre, egyszer tett kivételt – a Blikknek beszélt az átélt viszontagságairól.
A bulvárlapnak adott interjújából úgy tűnt, Schuster Lóránt igyekszik humorral kezelni azt a helyzetet, hogy a kezelések során kihullott a haja; ezért az év első koncertjén szőke és fekete parókát is húzott. A sorokból kiolvashatóan sütött belőle a pozitív energia: „Én már egészségesnek tartom magamat, csak az orvosok akarnak még túlórázni rajtam” – mondta a bulvárlapnak, és azt is elárulta, a haja elvesztésénél jobban zavarja, hogy a hasfala is szétnyílt, ezért gumiszalagokkal kellett körbetekerni.
Rajongója műti a frontembert
Ugyanakkor dicsérte a Szent Margit Kórház dolgozóinak munkáját, akik „összetákolták”, és orvosában is nagyon bízik, aki a végső, életmentő műtétet februárban végrehajtja majd rajta – és aki mellesleg maga is P. Mobil-rajongó.
Egyébként Schuster betegeskedése alatt a zenekar is bizonyított: nem érvényesült a „nincs itthon a macska, cincognak az egerek” elve, mint Hegedűs írásában rámutatott, a P. Mobil legénysége nem ilyen alkatrészekből lett „összeszerelve”. Tartották a frontot, Lóránt pedig a kórházból, majd otthonról koordinált, és írta a dalszövegeit a készülő Farkasok völgye, Kárpát-medence albumra, köztük egy ars poeticát: „Nem akartam megszületni, nem akarok meghalni”.
Sok dolga van még
Lóránt életigenlése ugyanakkor nem a haláltól való félelemnek, hanem a még el nem végzett, előirányzott feladatoknak szól – ott az önéletrajzi Kaptafa című megjelenésre váró könyv és az Élve vagy halva koncertantológia jubileumi DVD, és hátra van még a 2012-es Égi zenekar fesztivál videóinak, a Miklós Tibor által szövegkönyvezett A kintornás szerencséje rockoperettnek, valamint egy Cserháti István életét megörökítő DVD-nek is a megjelentetése is.
S ahogy Hegedűs írta, „álljon itt még egy idézet az új album címadó dalából: »…nem marad meg más, csakis a harc«. Tudjuk, végső harcot csak az Internacionáléban vívtak, ám az egyszerű polgárok élete a harcról szól. Mint ahogy azt is tudjuk, Schuster Lóránt győztesként kerül ki majd ebből a küzdelemből.”
Hunhír.info