Állandósulni látszik a farkas jelenléte az Északerdő Zrt. kezelésében lévő zempléni állami erdőkben. Az Északerdő Zrt. által kezelt Aggteleki-karszton, a szin-szelcepusztai vadászterületen már egy évtizede jelen vannak a farkasok, a Bükk hegységben pedig az elmúlt években jelentek meg. A Zemplénben nemcsak a farkas telepedett meg, tavaly egy hiúzról készített felvételt az egyik vadkamera.
A farkasok védelméért fogott össze a hazai természetvédelem két kulcsszereplője, a Természetvédelmi Világalap (WWF) magyar szervezete, a WWF Magyarország és az Aggteleki Nemzetipark-igazgatósága (ANPI).
Veress Balázs, az Aggteleki Nemzeti Park igazgatója a Ma reggelben elmondta, hogy körülbelül tucatnyi farkas él és szaporodik a nemzeti parkban és a Zempléni-hegységben. A farkasok kevés helyen tudnak megtelepedni, háborítatlan, erdei élőhelyre van szükségük.
A farkasok a haszonállatokra nem jelentenek veszélyt, és az emberre sem. Veress Balázs szerint, annak nagy szerencséje van, aki láthatja őket, ugyanis a farkasok félnek az embertől és rejtőzködnek.
A farkas 1993 óta védett állat Magyarországon és kilövésük bűncselekménynek számít.
Hunhír.info