A hazai liberális médiafősodor vágyálmait közvetítve egyből Putyin orosz elnök hatalmas külpolitikai bukásáról kezdett el hörögni, amikor a többnapos orosz-török energetikai egyeztetések után a török államfővel közös sajtótájékoztatóján bejelentette: nem épül fel az európai atlantista körök és a tengerentúli országot uraló páholyok rémálma, a Déli Áramlat. Putyint gyorsan sárba kellett döngölni, vagy legalábbis ezzel megpróbálkozni, hogy az átlag magyar földi halandó azt láthassa, lám-lám meghátrált a világbékét fenyegető területrabló agresszor, a humánum, a tolerancia, a demokrácia, az esélyegyenlőség világszerte ismert és elfogadott prófétáinak hatalmas serege előtt. Csakhogy pont az ellenkezőjéről van szó. Az orosz elnök kifelé váratlannak tűnő húzásával világpolitikai jelentőségű, a történelemkönyvek lapjaira kívánkozó diplomáciai-politikai csúcsmanővert hajtott végre.
December első napjának legfontosabb külpolitikai híre az volt, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök Recep Tayyip Erdogan török elnökkel közösen tartott sajtótájékoztatóján Ankarában bejelentette: kivonul a Déli Áramlat projektből, mivel Brüsszel nyomására Bulgária máig nem adta meg a projekt utolsó szakasznak megépítéséhez szükséges engedélyt. “Úgy hisszük, az Európai Bizottság álláspontja kontraproduktív volt. Tény, hogy az Európai Bizottság nem csak segítséget adott a Déli Áramlat megvalósításához, de akadályokat is gördített elé. Nos, ha Európa nem akarja a projekt megvalósítását, az nem lesz megvalósítva.” – mondta Putyin.
Ha csak idáig tartott volna a történet, akkor jogos lehetett volna volna a globálatlantisták szolgálatában álló magyarországi liberális fő és melléksodor határtalan öröme. De a Putyin és török kollégája egyből bedobta az évszázad legnagyobb gazdaságpolitikai lehetőségét: a NATO legnagyobb hadseregével rendelkező Törökország duplájára növeli a megvásárolt orosz gáz mennyiségét, és ami a legfontosabb csapásmérés a globális pénzpiacokra, a gazdasági tranzakciókat saját nemzeti valutában, és NEM dollárban bonyolítja le.
A hatalmas méretű, 3 milliárd köbméteres orosz gázszállításokkal Törökország lesz a gáz nagyhatalom, és a projekt a közel-keleti politikáját is átírhatja. Nevezetesen azt, hogy békülékenyebb lesz az Assad vezette Szíriával, hiszen az ország jelenlegi hatalmi berendezkedésének támogatása Moszkva szívügye. Ez meg nagyon nem kóser az atlantistának.
Hazánk a legvégsőkig kitartott a Déli Áramlat megépítése mellett, mert az volt a nemzetgazdasági érdekünk, hogy minél olcsóbban juthassunk a létfontosságú energiához, sőt a leendő gázszállítási rendszer tranzitdíjaiból dollár százmilliók gazdagítsák a költségvetést. A magyarországi, idegenek által generált tüntetéshullámnak is a Déli Áramlat melletti elkötelezettségünk volt az alapja. A Magyarország ellen indított háttérhatalmi háború egyik alapkérdése okafogyottá vált, de még mindig ott van az oroszokkal közös paksi bővítés kérdése.
Vona Gábor, a Jobbik elnöke hétfőn három olyan országot nevezett meg, amely potenciális szövetségesünk kell, hogy legyen. Németországot, Oroszországot és Törökországot. Az utóbbi kettő hétfőn stratégiai megállapodást kötött egymással. És a jövő legfontosabb kérdése a mindent meghatározó kapcsolati, vagy akár háborús alap az energiapolitika lesz…
Kostás Roland – Hunhír.info