Európa bajban van. A tagországok gazdaságai a legtöbb ember számára nem képesek jó életszínvonalat biztosítani. A szélsőségesek erősödnek és még Putyin is megjelent – így foglalható össze a brit The Guardian elemzése a közelgő uniós választásokkal kapcsolatban. A háttérhatalmi rettegés jogos: ébredeznek a rab népek, és sutba hajítják a hanyatló Európa elavult, kirekesztőm gyűlölködő nézeteit, az álhumánumot, áltoleranciát, és a kettős mércés emberi jogokat.
Paradox módon, az uniós választásokon nagy valószínűséggel a demagóg nézeteket valló – jelenleg ellenzékben lévő – szélső jobb- és baloldali formációk érnek el komolyabb, habár csak viszonylagos sikereket – írja a brit The Guardian az Eurobarometer friss felmérésre hivatkozva. Ahogy a hagyományos értékeket képviselő jobb- és balközép pártok támogatottsága csökken, és az emberek egyre jobban veszítik el a bizalmukat az unióban, a szélsőségesek úgy erősödnek.
A brit The Guardian elemzése kiválóan alkalmas arra, hogy megmutassa Európa valós viszonyait. Elég, ha csak a megfogalmazásokra, az európai fősodor hozzáállására gondolunk, a minősítéseikre és kinyilatkoztatásaikra. A Guardian tehát vindikálja magának a jogot és minden valószínűséggel az uralkodó a jelenlegi európai trendet követi, hogy prófétai hangvétellel ellentmondást nem tűrő hangon határozhassa meg, hogy mi a demagógia, mi a szélsőség, mik a hagyományos értékek.
Tehát egy olyan egyoldalú megközelítés, amely egy bizonyos csoport nézeteit képviseli és azon erőlködik minden lehetséges kommunikációs trükkjével, politikai, ideológiai médiaagymosásával, hogy mindenki ezeket a nézeteket tartsa magára nézve kötelezőnek és elfogadhatónak. Egy olyan kibékíthetetlen ellentét és betemethetetlen árok alakult ki ezen a térfélen, hogy itt már csak az Európát alkotó nemzetek lakóinak erőből való megnyilvánulásai oldhatják meg a helyzetet. Hiszen a nemzetek Európája koncepciót képviselők számára a Guardianban leírtak pont az ellenkezőjét jelentik. Szerintük pont a liberálisok a szélsőségesek, és az általuk hangoztatott demokratikus értékek az eldobandó dekadens kacatok, amelyeket ki kell söpörni az öreg kontinensről.
A háború tehát itt is elkezdődött, és nem lehet nagyon árnyalgatni a kérdéseket. Igen, így nekünk ez ez Európa nem jó, ez a kapcsolatrendszer nem jó, és nem a gyarmatosító világhatalom felé kacsintgatunk, hanem a lassan a nemzeti gondolatot képviselő világhatalom, Oroszország irányába. No, nem azért természetesen, mert annak múlt századi történelmét és hatalmi berendezkedését elfogadnánk, hanem azért, mert a jelenlegi alternatívák közül egyedül a putyini Oroszország jelenthet kapaszkodót azoknak az államoknak, amelyek sem háttérhatalmi gyarmat, sem agytalan, mobilizálható robotok laza, egymással kapcsolatban is alig lévő halmaza kívánnak lenni.
Nem a dekadens ideológiák, a genderfilozófia, a sokszínűségnek nevezett ország- és nemzetfellazítás a szerintünk elfogadható módszer, hanem pont az adott nemzetek belső megerősítése, a hasonlóképpen gondolkodók szövetsége, amely háborúban áll a háttérhatalommal, annak minden próbálkozásával, hamis értékrendjével és kötelezően erőszakolt kultuszaival.
Ha leegyszerűsítjük, maga az ember, a személy háborúja is zajlik napjainkban, gondolkodni tudó, véleményét kimondani képes és szabad ember harca azzal a modellel, ahol az ember csupán egy kívülről vezérelt gépezet, önálló gondolatok, a múltból táplálkozó hagyományok és a múltból táplálkozó szellemi erő nélkül. A liberálisoknak nevezett háttérhatalmi csoportosulások szerint mi vagyunk a szélsőségesek és értékrombolók, szerintünk pedig ők.
A nemzetek Európája koncepció tudná csökkenteni csupán ezt a szembenállást, mert az európai parlamenti választások tétje valójában pontosan ez csak. Robotvilág szellemben és testben, gondolkodó és szabadon választó emberek közössége a másik oldalon.
Kostás Roland – Hunhír.info