Vona Gábor, a Jobbik elnöke reggeli rádióinterjújában a lényegre tapintva egyből a párt előtt álló hatalmas feladatot vázolta hallgatóságának. A konstruktív ellenzékiség útján továbblépve, és azt az elvet továbbra is következetesen képviselve, hogy ami jó az országnak és a nemzetnek, azt a Jobbik támogatja, ami ezzel szemben áll, azt elveti és elfogadhatatlannak tartja, gyakorlatilag a hétfő reggeli megszólalásával megkezdődött az a hatalmas küzdelem, amely súlyában, mértékében a párt parlamenti politizálásának európai szintű továbbvitele lehet. A soron következő nagy megmérettetés, az EP-választásnak a tétje a magyarság szempontjából legalább olyan fontos, mint az országgyűlési képviselőválasztásé. Ha az euroszkeptikusnak nevezett erők előretörnek, akkor a nemzeti érdekek képviselete a globális térfélen is erőteljesebb lehet, sőt, ami a legfontosabb, olyan irányba viheti el Európát, amellyel még egy nemzetben gondolkodó is azonosulni tud. A Nemzetek Európája koncepció sikeres megvalósítása a globális térfélen egyrészt az ország gazdasági, társadalmi, politikai szuverenitását erősítheti, másrészt olyan pozícióba is hozhatja Magyarországot, amelyben gazdasági és politikai előnyre tehet szert. Magyarország akkor lesz igazán az Európához köthető, ahhoz a kontinenshez, amelyhez a legrégibb idők óta tartozik, ha magyar érdekeket és a magyar nemzetpolitikát ezen a fórumon is következetesen képviselni tudja.
Az előttünk lévő pár hét a nemzetben gondolkodók számára tehát újabb harcot, újabb küzdelmet jelent, és háborút azokkal az erőkkel szemben, amelyek a hatalmat a világ urai szemszögéből és szempontjai alapján akarják koncentrálni, visszavetve azokat az erőfeszítéseket, amelyek minden nemzet sajátosságából, a hovatartozás érzetéből adódnak. Ha a nemzetek Európájában gondolkodó erők nagyobb súllyal bírnak a központi döntéshozó szervekben, akkor nagyon leegyszerűsítve az az ősi mondás érvényesülhet pozitív értelemben, hogy minden szentnek maga felé hajlik a keze.
Az EP-választásokon való jó jobbikos szereplés a párt egyik politikai pillérét jelentő nemzetpolitika kiterjesztését és erősödését jelentheti, ez szolgálhatja legjobban a jelenlegi viszonyok közepette alkalmazható határon túli nemzetgyesítést, belpolitikai viszonylatban pedig ez támaszthatja alá igazán a Jobbik egyik legfontosabb jelszavát, a szebb jövőt és a szebb jövedelmet.
A nettó befizető Magyarország sikeres és erős európai parlamenti jelenléte Magyarország bel- és külpolitikájában a tartalmi nemzeti radikalizmus további térhódítását ígérheti és alap lehet ahhoz – bármilyen furcsán hangzik is -, hogy a párt előtt álló belpolitikai célt, a 2018-as győzelmet beteljesíteni tudja.
Koldus Kálmán – Hunhír.info