Ikervár – A gátőr hívott fel, hogy lángol a faházunk, és robbannak benne a gázpalackok – idézte fel a tavaly szeptember 26-át Tátrai Marcell (33), aki rögvest értesítette apját, Tátrai Tibort (61).
– Nem döbbentem meg, mert három évvel ezelőtt is megpróbálták már felgyújtani, és a fele le is égett, de akkor még érdemes volt rendbehozni – emlékezett a legendás gitáros, aki furcsának érezte a tűzeset időpontját.
– Tavaly nyáron vételi ajánlatot tett a házra a terület tulajdonosa, de röhejes összeget mondott, ezért nem foglalkoztam a dologgal – vázolta Tibusz, hozzátéve, hogy a szomszédos faház tulajdonosa viszont elfogadta a felkínált 100 ezer forintot.
Tátrai Tibor a a házra gondolva azt mondja: “Fáj, hogy csak eddig tartott, és ilyen csúnya vége lett.”
– Egy barátom hozott ide először még a 80-as évek elején, éjnek évadján. Az orromig sem láttam – emlékezett Tátrai. A gitáros sosem felejti el a másnap reggelét.
– Körülnéztem, és az első gondolatom az volt, itt akarok megöregedni. A téesz elnöke engedélyezte, hogy faházat építsek a partra. Csak annyit kért, fákat ne vágjak ki. Ezt betartottam – magyarázta a gitáros, aki rengeteg időt töltött a kis, világtól elzárt paradicsomában.
– A gyerekeim itt nőttek fel. A Hobo Blues Banddal innen indultunk a turnéra, és koncert után ide jöttünk vissza. Bográcsoztunk, énekeltünk, madárdalra ébredtünk. Fáj, hogy csak eddig tartott, és ilyen csúnya vége lett.
Tibusz azt talán meg tudja emészteni, hogy a faház nincs többé, de a rendőrség és katasztrófavédelem nyomozása felbosszantotta.
– Eső után történt a tűzeset. Egy ködös nap éjszakáján, ott, ahol nincs áram, és magas fák vették körül a házat. Ugyan mitől gyulladt be, egy egér játszott a gyufával? Ehhez képest a rendőrség hivatalos levelében az állt, hogy csak rongálás történt. A katasztrófavédelem állásfoglalása szerint pedig az eset nem minősül veszélyesnek. Na, ettől bepöccentem.
– Felgyújtották a házamat, és abban is biztos vagyok, hogyha egy sűrű erdőben 10-12 méteres lángokkal ég egy faház, amelyben robbannak a gázpalackok, az veszélyes. Be fogom kereteztetni ezt a levelet, és mellé teszem a porig égett ház fotóit. És soha többé nem megyek oda, mert abból csak baj lenne, mert komoly sejtésem van, hogy ezt a gyújtogatást ki intézte. Gratulálok neki, hiszen a hatóság leveleivel a tarsolyomban nem tudok ebből ügyet csinálni – mondta keserűen Tibusz.
A rendőrségnek a vizsgálatot lezáró levelében az áll, hogy a nyomozás adatai alapján nem állapítható meg a bűncselekmény elkövetése. Az eljárást megszüntették. A Sárvári Katasztrófavédelmi Kirendeltség összegzése szerint 2 millió forint a rongálási kár, ami Tibusz fia szerint is helytálló.
– Horgászfelszerelések, személyes tárgyak és felejthetetlen emlékek voltak a házban. Ez maradt az ágyból – mondta Marcell, és felemelt a hamuból egy szétégett deszkavázat. Szerinte is nyilvánvaló, hogy gyújtogatás történt, de ő is oktalanságnak tartaná, ha bárkire ujjal mutogatna.
Bűncselekmény hiányában a rendőrség lezárta a nyomozást
– Nekem ehhez az égvilágon semmi közöm nincsen – nyilatkozta dr. Erőss Jenő, a Rába Menti Agrár Kft. ügyvezető-igazgatója, aki a rendszerváltás után a kérdéses terület tulajdonosává vált.
– Nem bökte a csőrömet, hogy Tátrai Tibornak van ott egy faháza, annak viszont örültem volna, ha kapok egy CD-t tőle, amit korábban kértem. Magam is horgász, vadász vagyok, átérzem, milyen nagy élmény a Patkó-tó partján egy házikóba elvonulni a világ elől – tette hozzá a vállalkozó, aki maga is gyújtogatásra gyanakszik.
– Én ilyen ajánlatot nem tettem – válaszolta, de kérdésünkre megerősítette, hogy a szomszédos faházat százezer forintért vásárolta.
Kíváncsiskodtunk, hogy Tátrai Tibor szénné égett faházának helyén tervez-e valamit. De ezen még nem gondolkodott.
– A tűzeset óta nem jártam ott, sok volt az elfoglaltságom, és fájnak a térdeim – magyarázta Erőss úr.
Blikk
Hunhír.info