“Ha olyan jeleneteket lát az ország, melyeken 8-10 rendőr ütlegel egy tüntetőt, akkor ez áthangolhatja a közvéleményt a megvertekkel való rokonszenv irányában.”
A gazdasági megszorító intézkedések, a miniszterelnök előkerült május végi nyilatkozata saját korábbi hazugságairól és ennek büszke vállalása – Münnich Iván agressziókutató-pszichológus szerint mindezek társadalmi hatásai adódtak össze, és váltották ki a nem lanyhuló demonstrációsorozatot.
Érdeklődésünkre a kutató elmondta, az MTV-székház ostroma nem lehetett volna ilyen brutális kimenetelű, ha az akkori rendőrségi állomány jobban felkészült, illetve ha keményebb fellépésre szóló engedély birtokában lett volna. Ez csak utóbb valósult meg, így míg az első napon rendőrök sérültek meg, a későbbiekben a civilek. Münnich hangsúlyozta: a békés demonstrációra ráépült egy balhézó, garázdálkodó csoport, mint később kiderült, félig-meddig alvilági szervezet, és agresszív romboló atrocitásokat hajtott végre a Szabadság téren. Erről a csoportról a kutató azt mondta el: közülük azért vannak sokan a rendőrség látókörében, mert a rendőrség és a nemzetbiztonsági szolgálat feladata, hogy az ilyen csoportokról – beszervezettek révén is – megbízható információkkal rendelkezzenek.
Ezt igazolja, hogy a Nemzetbiztonsági Hivatal a napokban saját információs hálózata, nyomozása révén valószínűsítette a nemzetbiztonsági kockázatot. Kérdésünkre, a beszervezettség nem ad-e lehetőséget ara, hogy egy ilyen csoport kívülről mozgatható legyen a legkülönfélébb célok érdekében, a kutató azt felelte: ez elképzelhető.
Arra a fölvetésünkre, mit szól a rendőrök tévéfelvételeken – mindenekelőtt a Hír TV-n – látható, gyakori brutalitásához, Münnich Iván úgy nyilatkozott: Ha olyan jeleneteket lát az ország, melyeken 810 rendőr ütlegel egy tüntetőt, akkor ez áthangolhatja a közvéleményt a megvertekkel való rokonszenv irányában.
mno
HunHír.Hu