Érdekes cikk jelent meg a Szombat című zsidó újság honlapján. Az írás szerzője részletesen beszámol a mazsihisz vasárnapi közgyűléséről, s arra a megállapításra jut: Feldmájer zsidóführer megválasztása törvénytelen volt. A cikkből azt is megtudjuk, hogy Zoltai-Zucker szerint nem a hazai zsidajoknak vannak vezetőik, hanem fordítva: a vezetőségbe szorult bele az egész hazai zsidajság. Hát Istenem, tőlük minden kitelik.
A cikket jegyző Pályi Márk sok érdekes adalékkal világítja meg, milyen módszerekkel dolgoznak a Síp utcai különítmény főnökei. Mint már írtunk róla, vasárnap a mazsihisz közgyűlése zajlott a Síp utcai rezidencián, s az eredeti forgatókönyv szerint az elnökségre és az ügyvezető igazgatói posztra csak 1-1 jelölt volt: Feldmájer Péter és Zoltai-Zucker Gusztáv-Gerzson.
Kezdjük az utóbbival. A törpe pufajkásnak a közgyűlésen sem akadt kihívója, így biztosan vette az akadályt: a 111 leadott szavazatból 97 esett rá. Zoltai-Zucker persze nem ücsörgött némán ezen a jeles napon. Beszélt is, méghozzá különös dolgokat. Íme:
„Elérkeztünk arra a pontra, amikor a világhálón, amit az egész világ olvas, zsidó ember azt írja le, hogy jó lenne már a jelenlegi vezetésre kaddist mondani, és jó lenne, ha a Mazsihisz épületében lenne már Zoltai-emlékszoba.”
Hát ez tényleg szörnyű, valaki már szeretné holtan látni az igencsak öregecske ex-munkásőrt. Ráadásul zsidó ez a valaki!
Aztán Zoltai-Zucker azt is mondta még, hogy az ellene folytatott „lejárató kampányt” borzalomnak, megbocsáthatatlan bűnnek tartja, s ennek az lesz az eredménye, hogy kevesebb pénz folyik majd be az egy százalékos felajánlásokból. Már meg sem lepődünk: Zoltai-Zucker még a sértéseket is jó magyar forintokkal méri.
S végül lássunk még egy szép mondatot Zoltai-Zuckertől:
„A Facebook, a tévé és a rádió eláztatta a vezetést, ezen belül a magyarországi zsidóságot.”
Ez azt jelenti: a magyarországi vezetésbe szorult bele az egész, mintegy százezer főre tehető magyarországi zsidóság, s most valamennyien áznak. Eddig nem is gondolkodtam azon, a mélynövésű Zoltai-Zuckerben vajon hány ázott zsidaj fér el.
Most pedig foglalkozzunk a csokornyakkendők szerelmesével, Feldmájer Péterrel. Ő volt eleddig a mazsihisz elnöke, s az eredeti forgatókönyv szerint nem volt kihívója. A közgyűlésen azonban váratlan fordulat történt. Több jelölt is elindult az elnöki székért, a mazsihisz választási szabályzata ugyanis lehetővé teszi, hogy a közgyűlésen is lehessen javasolni jelölteket. Három új jelölt lépett a pástra: Horovitz Tamás, a debreceni hitközség elnöke; Kertész Gábor, a nyíregyházi hitközség elnöke, és Sárközi Gyula, a budapesti Bethlen téri körzet közgyűlési küldötte. Egri Oszkár, a közgyűlés önjelölt levezető elnöke, közölte: minden jelölt öt percet kap programja vázolására. Egri az új jelöltek esetében nem is engedte túllépni az időkeretet, Feldmájerrel azonban kivételt tett: a csoknyakos zsidóführer korlátlanul beszélhetett. Ezt az eljárást egyesek szóvá is tették.
Érdemes Horovitz programbeszédéből egyetlen mozzanatot kiemelni. A debreceni jelölt a zsidóság több hazai szervezetének bevonását javasolta a szövetségbe, s azt is hangsúlyozta, hogy a mindenkori kormánnyal jól együttműködő, de a politikától független vezetésre van szükség. Ez utóbbi megjegyzés azért figyelemre méltó, mert – mint arról már tegnap beszámoltunk – Feldmájer Péter ezen a közgyűlésen megfenyegette a kormányt, s azt is kifejtette: nem az a cél, hogy a mazsihisz vezetése jóban legyen a mindenkori kormánnyal.
Korábban már megírtuk: az elnökválasztás győztese végül Feldmájer lett. Azt azonban akkor még nem tudtuk, hogy a választás feltehetően szabálytalan volt. A vezetőségre és az ügyvezető igazgatóra 110-111 érvényes szavazatot adtak le, az elnökválasztáskor azonban az érvényes voksok száma meglepően alacsony volt: 93 darab. Vajon miért? Ráadásul a szavazatszámlálás igencsak elhúzódott, pedig közel száz voksot még egy metéletlen halandó is röpke idő alatt képes megszámolni.
Miután sikerült összeszámolni az irdatlan mennyiségű voksot, kihirdették a győztest: Feldmájer Péter 49 szavazattal a mazsihisz elnöke lett.
De nézzük meg, mit ír a választás menetéről a mazsihisz választási szabályzata?
A szabályzat előírása szerint „az a jelölt tekintendő megválasztottnak, aki az összes szavazat több mint felét megszerezte”. Feldmájernek ez nem sikerült. Mint fentebb említettük, volt néhány „érvénytelen” szavazat is, pontosan 18. Ha jól számolom, akkor összesen 121 küldött szavazott, Feldmájer pedig csupán az összes szavazat 40 százalékát szerezte meg. A választás első fordulója tehát eredménytelen volt. A választási szabályzat szerint „ha senki nem kapta meg az előzőekben írtak szerinti abszolút többséget, az a két jelölt indulhat a második fordulóban, aki a legtöbb szavazatot kapta”. A szabályzat értelmében a második fordulóban elegendő csak az érvényes szavazatokat figyelembe venni, tehát a győzelemhez „az összes ÉRVÉNYES szavazat többsége szükséges” (kiemelés tőlem).
Feldmájer Péternek a második fordulóban a második helyen végzett Horovitz Tamással kellett volna ringbe szállnia, de erre nem került sor. A csoknyakos embert hirdették ki győztesnek, s ez ellen a látványos „szabálytalanság” ellen senki nem tiltakozott. Az ellenjelölt Horovitz Tamás még nem foglalt állást ebben az ügyben.
A „szabálytalan” győzelem kihirdetése után Feldmájer elmondta: meg fogja őrizni a mazsihisz egységét, s nem fogja eltűrni, hogy kívülről bárki beleszóljon a Síp utcai különítmény életébe. A közgyűlés érdekessége, hogy bár elnöknek javasolták, végül nem mérette meg magát Kunos Péter, az egykori Agrobank egykori vezérigazgatója. Kunost a 90-es években jogerősen két évi börtönre és pénzbírságra ítélte a bíróság, ő azonban egészségi állapotára hivatkozva kegyelmet kért a köztársasági elnöktől. Göncz Árpád erre hajlandó is volt, de az akkori igazságügyi miniszter megtagadta az ellenjegyzést, Kunos tehát rács mögött maradt (a minisztert Dávid Ibolyának hívták). Már több mint tíz év telt el Kunos kegyelmi kérvénye óta, s a jelek szerint egészségi állapota jelentősen javult: előbb a Budapesti Zsidó Hitközség elnöki székéért indult a börtönviselt Kunos, most pedig a mazsihisz közgyűlésén a legtöbb szavazattal került be a zsidaj számvizsgáló bizottságba.
Kunos a közgyűlés után azt nyilatkozta: amint módja nyílik rá, javasolni fogja, hogy a közgyűlésen ne szavazhassanak azok, akik a hitközség alkalmazottai, tehát egzisztenciálisan kötődnek a főnökséghez. Zoltai-Zuckert éppen azért nem lehet kiborítani az ügyvezető igazgatói székéből, mert a küldöttek többsége az ő csicskása. Kunos javaslata persze csak akkor valósítható meg, ha módosítják az alapszabályt. Ez azonban nehezen kivihető, hiszen éppen azoknak kellene Kunos ötletéről szavazni, akiket Kunos javaslata megfosztana a szavazati jogtól.
Visszatérve Feldmájer győzelméhez: az említett zsidó honlapon megjelent cikk szerzőjének igaza van, a választás törvénytelen volt. De ki lepődik meg ezen? A Síp utcai különítmény úgy rohadt, ahogy van. Feldmájerrel és Feldmájer nélkül is az.
Falusy Márton – Hunhír.info