Olvasom Huth Gergely vezércikkét a Magyar Hírlapban. Heller Ágnes nagy vihart kavart brüsszeli kijelentései kapcsán a szerző megállapítja: „Heller még sok kárt okozhat nekünk külföldön, de ezekkel a mondatokkal örökre leírta magát itthon.” Nem értek egyet Huth urammal. Heller nem oly nagy név külföldön, hogy sokat árthatna Magyarországnak. Ráadásul májusban lesz 82 éves, s bár a kiválasztottak közé tartozik, a kiválasztottak sem örökéletűek.
S hogy a mostani szavaival „örökre leírta magát itthon” ez a szerencsétlen vénasszony? Ez sem igaz: Heller ugyanis már régen „leírta magát itthon”. Frissítsük csak föl az emlékezetünket két korábbi Heller-kijelentés felidézésével.
A szombat.org cionista honlapon közel két évvel ezelőtt jelent meg Várnai Pál interjúja az akkor 80. születésnapját ünneplő Hellerrel. A beszélgetés vége felé Heller arról beszélt, hogy Marx ismét népszerű szerző külföldön, az USÁ-ban tömve vannak a könyvesboltok a trieri zsidófi műveivel, az egyetemi ifjúság csak úgy özönlik a Marxról szóló előadásokra. „Marx zseniális, minden munkája az” – áradozott Heller.
Várnai Pál közbevetette: kétli, hogy Magyarországon is bekövetkezik Marx „reneszánsza”. Erre Heller az alábbiakat válaszolta:
„Mert ez az ország hihetetlenül primitív. S ez összefügg azzal, hogy az emberek eltagadják a saját múltjukat. Úgy csinálnak, mintha egész életükben poszt-marxisták lettek volna.”
Magyarország tehát helleri nézőpontból – „hihetetlenül primitív”. Mi valamennyien primitívek vagyunk. Én is, Ön is, minden kedves Olvasó. Heller persze magát nem tartja primitívnek, hiszen ő nem ennek az országnak a „része”.
Aztán azt is mondja az idézetben az öreg zsidónő, hogy az emberek úgy tesznek, mintha mindig poszt-marxisták lettek volna. Tudjuk jól, Heller Ágnes már a Rákosi-korszakban is publikált, többek között a kommunista párt (MDP) „elméleti” folyóiratában, a Társadalmi Szemle című szennylapban (milyen kár, hogy például a Magyar Nemzet nem szemlézi Hellerünk régi írásait!). Heller tehát már ifjan bolsevik lett, aztán hosszú utat tett meg, s mára cionista, a „holocaust”-vallás egyik lánglelkű szónoka lett. Na de aki – Hellerrel ellentétben – soha nem volt marxista (márpedig a magyarok elsöprő többsége soha nem volt marxista), az ugye poszt-marxista sem lehet. Heller tehát egyrészt hülyeségeket beszélt, másrészt megsértette az egész országot – hihetetlenül primitívnek nevezve a magyarokat. De akkor már régen „leírta magát itthon”, idézett szavain ezért sem lepődtem meg 2009-ben.
Ugorjunk egyet. Nem oly rég, 2011. január 13-án a köztévé Az Este című műsorának vendége volt Heller Ágnes. A téma természetesen a „filozófus-botrány” néven elhíresült ügy volt, s a műsorvezető a különböző pályázatokról, pályázati pénzekről kérdezte a rút zsidónőt. A beszélgetés elején – a negyedik perc táján – a műsorvezető ezt mondta:
„Ha én kimondom, hogy 450 millió forint filozófiai kutatásra, majdnem félmilliárd forint, akkor azért tudja, hogy mit gondolnak a nézők?”
Heller Ágnes a tőle megszokott stílusban válaszolt:
„Engem nem érdekel, mit gondolnak a nézők. A nézők nem tudnak számolni.”
Igazi baloldali-liberális válasz. Igazi demokrata megnyilatkozás. A nézők – természetesen magyar nézőkről van szó – nem tudnak számolni. Ezért Heller zsidóasszonyt nem érdeklik a nézők, mert Hellerünk tud számolni, ha jól sejtem, egészen hat millióig.
Mi magyarok tehát hihetetlenül primitívek vagyunk, számolni sem tudunk, semmit sem tudunk, semmihez sem értünk. Primitív, számolni sem képes magyarként végignéztem Az Este említett felvételét, s meghökkentem. Egyrészt azért, mert a kiválasztott Heller egyetlen kérdésre sem adott értelmes választ. Másrészt azért, mert hihetetlenül primitív magyarsággal beszélt. Hadd idézzek egyetlen helleri mondatot:
„Ha a nagyapám ellopta a zsebórát, akkor az az unokabátyámra rossz fényt vesz?”
„Vet” helyett bizony „vesz”-t mondott – nem is egyszer – a rikácsoló, a műsorvezetőt „angyalom”-nak nevező zsidónő.
Régóta közismert, hogy Heller a magyargyűlölő zsidó rasszizmus, a judaista felsőbbrendűség egyik legismertebb képviselője. De azt nem hiszem, hogy külföldön sokat árthatna nekünk. Ahhoz ugyanis túlságosan – hadd mondjam így: hihetetlenül – primitív.
Falusy Márton – Hunhír.info