A legnagyobb közösségi oldal valóban a szélsőséges iszlamisták platformja lett? A közösségi oldalon azonban továbbra is szabadon publikálhatnak a keresztényellenességet hirdető szélsőséges iszlamisták. Mint kiderült, olyan felhasználók, mint például Khadim Hussain Rizvi, a szélsőséges iszlamista Tehreek e-Labbaik párt vezetője továbbra is szabadon hirdetheti keresztényellenes nézeteit több ezer követőjének.
Zuckerbergék ugyan ígéretet tettek arra, hogy erőteljesebben fognak fellépni a Facebook platformjain megjelenő gyűlöletbeszéd ellen, de a nyílt keresztényellenes tartalmak továbbra sem zavarják őket.
Az amerikai techóriás a héten jelentette be, hogy gyűlöletbeszéd miatt véglegesen letiltott több népszerű véleményvezért. A közösségi platformról végleges kitiltást az elsősorban zsidóellenes megnyilvánulásairól hírhedt Louis Farrakhan mellett Alex Jones és Milo Yiannopoulos „szélsőjobboldali” publicisták kapták, akik a Facebook szerint összeesküvés-elméleteik miatt váltak méltatlanná arra, hogy publikálhassanak.
A közösségi oldalon azonban továbbra is szabadon publikálhatnak a keresztényellenességet hirdető szélsőséges iszlamisták.
Mint kiderült, olyan felhasználók, mint például Khadim Hussain Rizvi, a szélsőséges iszlamista Tehreek e-Labbaik párt vezetője továbbra is szabadon hirdetheti keresztényellenes nézeteit több ezer követőjének. Rizvi korábban demonstrációkat is szervezett, azért, hogy halálbüntetést követeljen Asia Bibinek.
A pakisztáni keresztény nő esetéről a mi is beszámoltuk: Asia Bibi megpróbáltatásai akkor kezdődtek, amikor a Pakisztánban élő muszlim közösség azt kezdte el kifogásolni, hogy ugyanabból a vízellátóból iszik, amiből ők. A muszlimok többször tisztátalannak nevezték és megpróbálták áttéríteni az iszlám vallásra, amit a nő elutasított. Rizvi azért „kampányolt”, hogy kötél általi halált szabjanak ki a nőre.
A szélsőséges iszlamista vezető keresztényellenes tartalmait 2017 novemberében egy rasszizmus-ellenes csoport jelentette a Facebooknak, mert szerintük Rizvi posztjai gyűlöletet szítanak a Nagy-Britanniában élő pakisztáni kisebbéggel szemben. Zuckerbergék azonban nem tettek semmit.
Rizvi mellett olyan szélsőséges csoportok, mint a Hizb ut-Tahrir vagy a Muszlim Testvériség továbbra is sértetlenül posztolhatnak a közösségi oldalra.
A „szélsőjobboldali” publicisták letiltásával kapcsolatban az óriásivállalat szóvivője közleményben hangsúlyozta:
ideológiai tartalmuktól függetlenül mindig betiltottuk azokat a személyeket és szervezeteket, akik és amelyek erőszakot és gyűlöletet hirdetnek vagy támogatnak.„ Úgy tűnik azonban, hogy a Facebook szerint a nyílt keresztényellenesség és a szélsőséges iszlám nézetek nem számítanak gyűlöletbeszédnek.
888.hu
Hunhír.info