Másfél hét után visszavitték az elmegyógyintézetből a veszprémi börtönbe a sólyi nyolcéves kislány gyilkosát – tudta meg a 24.hu. A 16 éves fiút azért kellett bevinni az IMIE-be, mert a korábbi öngyilkossági kísérlete után is végezni akart magával. Az ilyenkor szokásos protokoll szerint F. Ferencnek kamerával lesik most minden mozdulatát, nehogy kárt tudjon tenni magában.
Már korábban is pszichológus kezelte a börtönben a 16 éves fiatalembert, aki brutális kegyetlenséggel kivégezte a nyolcéves Adriennt. F. Ferenc a nyomozóknak tett beismerő vallomásában azt mondta, hogy szándékosan csalta el a kislányt a patakhoz, mielőtt végzett vele.
A hajmáskéri fiatalember képtelen volt elviselni a bezártságot, ezért egy lepedőt kötött az ágya rácsához, és megpróbálta felakasztani magát.
Mivel a sólyi gyilkos továbbra sem állt el azon szándékától, hogy végezzen magával, ezért átszállították az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetbe.
Az állapota javult, ezért tegnap este óta már ismét a rácsok mögött tölti az előzetes letartóztatását.
Hunhír.info